Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 10:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 10:26

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 398/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.79/2013 privind modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr.138/2004, pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare, precum și pentru modificarea literei e) a alineatului (6) al articolului 3 din Legea nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:137 58 38 - - 9 6 5 18 3
- voturi pentru (DA):115 49 31 - - 8 6 4 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:22 9 7 - - 1 - 1 3 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
3. Avram Constantin ALDE -
4. Avram Marian - -
5. Axente Ioan PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Berci Vasile PNL DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bode Lucian Nicolae PNL DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Cernea Remus-Florinel - DA
18. Cherecheș Florica PNL DA
19. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
22. Ciurariu Florin PNL DA
23. Covaci Dorel PSD DA
24. Crăciunescu Grigore PNL DA
25. Cristea Victor PSD DA
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
27. Cupșa Ioan PNL DA
28. Daea Petre PSD DA
29. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
30. Dascălu Constantin PNL DA
31. Delureanu Virgil PSD DA
32. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
33. Dima Toader PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Doboș Anton PNL DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrinescu Traian PNL DA
38. Dolha Nechita-Stelian PNL -
39. Dragomir Viorel Marian PSD DA
40. Drăghici Sonia-Maria PSD -
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
42. Dumbrăvanu Paul PNL DA
43. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Emacu Gheorghe UNPR DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Firczak Gheorghe Minoritati DA
50. Fonta Nuțu UNPR DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gheorghe Florin UNPR DA
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
56. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
57. Grama Horia PSD DA
58. Grecea Maria PNL -
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Guran Virgil PNL DA
61. Horga Vasile PNL -
62. Hulea Ioan UNPR DA
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Ignat Miron Minoritati DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Khraibani Camelia PSD DA
71. Korodi Attila UDMR DA
72. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
73. Longher Ghervazen Minoritati DA
74. Lubanovici Mircea PNL DA
75. Manda Iulian Claudiu PSD -
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Marin Gheorghe PSD DA
78. Marin Laura PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR -
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Melinte Ion PSD DA
82. Mihai Aurelian PNL DA
83. Mihăilă Ioan UNPR DA
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Mincă Liliana UNPR DA
86. Mircovici Niculae Minoritati DA
87. Mîrza Gavril PSD DA
88. Mocioi Niculina PNL DA
89. Moisii Constantin UNPR DA
90. Moldovan Ioan ALDE DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
93. Niculae Aurel UNPR -
94. Niculescu Dumitru UNPR DA
95. Nistor Laurențiu PSD -
96. Niță Emil PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Pardău Dumitru PNL DA
99. Paul Maria-Andreea PNL DA
100. Pârgaru Ion UNPR DA
101. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
102. Peia Ninel PSD -
103. Petric Octavian PSD DA
104. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
105. Pop Georgian PSD -
106. Popa Octavian-Marius PNL DA
107. Pușcaș Iacob UNPR -
108. Răducanu Ion UNPR DA
109. Rădulescu Constantin PSD DA
110. Rățoi Neculai PSD -
111. Roman Cristian-Constantin PNL -
112. Roșca Lucreția PSD -
113. Rusu Valentin PNL -
114. Săpunaru Nini PNL DA
115. Scarlat George PNL DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Stragea Sorin Constantin PSD DA
121. Stroe Radu UNPR DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Szabó Ödön UDMR DA
124. Șoptică Costel PNL DA
125. Toader Mircea-Nicu PNL -
126. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
127. Traicu Rodin PSD DA
128. Tudorache Daniel PSD DA
129. Udriște Gheorghe - DA
130. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
131. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
132. Vreme Valerian UNPR DA
133. Weber Mihai PSD -
134. Zaharcu Neviser PSD DA
135. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
137. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 6:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro