Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 10:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 10:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 616/2013 pentru declararea zilei de 10 mai - Ziua Declarării Independenței României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:154 59 45 - - 11 9 6 20 4
- voturi pentru (DA):73 5 36 - - 9 7 4 9 3
- voturi împotrivă (NU):47 42 - - - - 1 1 3 -
- abțineri:3 1 - - - 1 - - 1 -
- nu au votat:31 11 9 - - 1 1 1 7 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
4. Avram Constantin ALDE -
5. Avram Marian - -
6. Axente Ioan PSD -
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Bălan Ion PSD NU
9. Benga Ioan PSD DA
10. Berci Vasile PNL -
11. Birchall Ana PSD -
12. Bode Lucian Nicolae PNL DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
14. Bónis István UDMR -
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Calimente Mihăiță PNL DA
18. Călin Ion PSD NU
19. Cernea Remus-Florinel - DA
20. Cherecheș Florica PNL -
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
24. Ciurariu Florin PNL DA
25. Cocei Erland PNL DA
26. Covaci Dorel PSD NU
27. Crăciunescu Grigore PNL DA
28. Cristea Victor PSD NU
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
30. Cupșa Ioan PNL DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
33. Dascălu Constantin PNL DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR Abținere
36. Dima Toader PSD -
37. Dîrzu Ioan PSD -
38. Doboș Anton PNL DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL -
43. Dragomir Maria - DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD NU
45. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
47. Dumbrăvanu Paul PNL DA
48. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
49. Dușa Mircea PSD NU
50. Emacu Gheorghe UNPR NU
51. Eparu Ion PSD NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fejér László-Ődőn UDMR DA
54. Firczak Gheorghe Minoritati NU
55. Fonta Nuțu UNPR DA
56. Frăticiu Gheorghe PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Gheorghe Florin UNPR -
60. Gheorghe Tinel PNL DA
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
62. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
63. Grama Horia PSD NU
64. Grecea Maria PNL -
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Guran Virgil PNL DA
67. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
68. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
69. Horga Vasile PNL -
70. Hulea Ioan UNPR -
71. Iacoban Sorin-Avram PSD -
72. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ignat Miron Minoritati -
76. Intotero Natalia-Elena PSD NU
77. Ionescu Aurelian ALDE DA
78. Iordache Florin PSD -
79. Itu Cornel PSD NU
80. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
81. Khraibani Camelia PSD NU
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Lubanovici Mircea PNL DA
86. Manda Iulian Claudiu PSD -
87. Marica Petru-Sorin PSD NU
88. Marin Laura PSD NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Melinte Ion PSD NU
92. Mihai Aurelian PNL DA
93. Mihăilă Ioan UNPR DA
94. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
95. Mincă Liliana UNPR DA
96. Mircovici Niculae Minoritati DA
97. Mîrza Gavril PSD NU
98. Mocioi Niculina PNL DA
99. Moisii Constantin UNPR DA
100. Moldovan Ioan ALDE DA
101. Molnar Zsolt UDMR DA
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
104. Niculae Aurel UNPR -
105. Niculescu Dumitru UNPR DA
106. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
107. Nistor Laurențiu PSD NU
108. Nistor Marioara UNPR DA
109. Niță Emil PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD -
111. Pană Adriana-Doina PSD -
112. Pardău Dumitru PNL -
113. Paul Maria-Andreea PNL DA
114. Pârgaru Ion UNPR NU
115. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
116. Peia Ninel PSD NU
117. Petric Octavian PSD NU
118. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
119. Pop Georgian PSD NU
120. Popa Octavian-Marius PNL DA
121. Popeangă Vasile PSD Abținere
122. Pușcaș Iacob UNPR -
123. Răducanu Ion UNPR NU
124. Rădulescu Constantin PSD NU
125. Rățoi Neculai PSD -
126. Roman Cristian-Constantin PNL DA
127. Roșca Lucreția PSD NU
128. Rusu Valentin PNL -
129. Săpunaru Nini PNL DA
130. Scarlat George PNL DA
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
133. Solomon Adrian PSD NU
134. Stănescu Alexandru PSD NU
135. Stragea Sorin Constantin PSD NU
136. Stroe Radu UNPR -
137. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șoptică Costel PNL DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
141. Tabugan Ion UNPR DA
142. Toader Mircea-Nicu PNL DA
143. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
144. Traicu Rodin PSD DA
145. Tudorache Daniel PSD NU
146. Udriște Gheorghe - DA
147. Vainer Aurel Minoritati DA
148. Voicu Mihai Alexandru PNL -
149. Vreme Valerian UNPR -
150. Weber Mihai PSD -
151. Zaharcu Neviser PSD NU
152. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
154. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro