Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 10:53

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 362/2013 pentru modificarea anexei nr.3 și a anexelor nr.3.30, respectiv 8.11 din Legea nr.45/2009 privind organizarea și funcționarea Academiei de Stiințe Agricole și Silvice "Gheorghe Ionescu Șișești " și a sistemului de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:162 63 46 - - 11 9 5 21 7
- voturi pentru (DA):106 51 25 - - 8 6 2 11 3
- voturi împotrivă (NU):7 - 5 - - - - 1 - 1
- abțineri:7 1 2 - - 2 1 - 1 -
- nu au votat:42 11 14 - - 1 2 2 9 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Avram Constantin ALDE -
6. Avram Marian - -
7. Axente Ioan PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Berci Vasile PNL -
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL NU
14. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calimente Mihăiță PNL DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel - NU
21. Cherecheș Florica PNL -
22. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciurariu Florin PNL DA
26. Cocei Erland PNL -
27. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Crăciunescu Grigore PNL NU
30. Cristea Victor PSD -
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Daea Petre PSD -
34. Dalca Ștefan-Petru UNPR Abținere
35. Dascălu Constantin PNL -
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
38. Dima Toader PSD -
39. Dîrzu Ioan PSD -
40. Doboș Anton PNL DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Dragomir Maria - DA
46. Dragomir Viorel Marian PSD DA
47. Drăghici Sonia-Maria PSD -
48. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
49. Dumbrăvanu Paul PNL DA
50. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Emacu Gheorghe UNPR DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
56. Firczak Gheorghe Minoritati -
57. Fonta Nuțu UNPR DA
58. Frăticiu Gheorghe PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Florin UNPR -
62. Gheorghe Tinel PNL NU
63. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
64. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
65. Grama Horia PSD DA
66. Grecea Maria PNL -
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Guran Virgil PNL DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
71. Horga Vasile PNL DA
72. Hulea Ioan UNPR -
73. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
74. Ialomițianu Gheorghe PNL -
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ignat Miron Minoritati -
78. Iliuță Vasile PNL -
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ionescu Aurelian ALDE DA
81. Iordache Florin PSD -
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
84. Khraibani Camelia PSD DA
85. Korodi Attila UDMR DA
86. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Lubanovici Mircea PNL DA
89. Manda Iulian Claudiu PSD DA
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Marin Gheorghe PSD DA
92. Marin Laura PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Máté András-Levente UDMR DA
95. Melinte Ion PSD DA
96. Mihai Aurelian PNL DA
97. Mihăilă Ioan UNPR DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mincă Liliana UNPR DA
100. Mircovici Niculae Minoritati DA
101. Mîrza Gavril PSD DA
102. Moisii Constantin UNPR DA
103. Moldovan Ioan ALDE DA
104. Molnar Zsolt UDMR -
105. Movilă Petru - -
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Murgu Neagu UNPR DA
108. Necula Cosmin PSD DA
109. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
110. Niculae Aurel UNPR -
111. Niculescu Dumitru UNPR DA
112. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Nistor Marioara UNPR -
115. Niță Emil PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Pană Adriana-Doina PSD -
118. Pardău Dumitru PNL -
119. Paul Maria-Andreea PNL DA
120. Pârgaru Ion UNPR -
121. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
122. Peia Ninel PSD DA
123. Petric Octavian PSD -
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
125. Pop Georgian PSD DA
126. Popa Octavian-Marius PNL -
127. Popeangă Vasile PSD DA
128. Pușcaș Iacob UNPR -
129. Răducanu Ion UNPR DA
130. Rădulescu Constantin PSD DA
131. Rățoi Neculai PSD -
132. Roman Cristian-Constantin PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Rusu Valentin PNL -
135. Săpunaru Nini PNL NU
136. Scarlat George PNL Abținere
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
139. Solomon Adrian PSD -
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Stragea Sorin Constantin PSD DA
142. Stroe Radu UNPR -
143. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
144. Szabó Ödön UDMR DA
145. Șoptică Costel PNL DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
147. Tabugan Ion UNPR DA
148. Toader Mircea-Nicu PNL DA
149. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
150. Traicu Rodin PSD DA
151. Tudorache Daniel PSD DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Udriște Gheorghe - -
154. Vainer Aurel Minoritati DA
155. Varga Lucia-Ana PNL DA
156. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
157. Vreme Valerian UNPR -
158. Weber Mihai PSD -
159. Zaharcu Neviser PSD DA
160. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
162. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro