Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 773/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/1998 privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:302 111 90 - - 15 14 21 29 22
- voturi pentru (DA):281 107 84 - - 14 14 18 23 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:5 - 2 - - - - 1 1 1
- nu au votat:15 4 4 - - 1 - 2 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR -
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan - DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Cherecheș Florica PNL -
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
57. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu UNPR -
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai - DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe UNPR DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel - Abținere
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu UNPR DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel UNPR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin UNPR NU
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL -
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gurzău Adrian - DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi UNPR DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan UNPR -
129. Iacoban Sorin-Avram PSD -
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Iliuță Vasile PNL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat UNPR DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PNL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel - DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Mihai Aurelian PNL DA
168. Mihăilă Ioan UNPR DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PNL DA
172. Mincă Liliana UNPR DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Movilă Petru - DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PNL DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Niculae Aurel UNPR DA
195. Niculescu Dumitru UNPR DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara UNPR DA
200. Niță Constantin PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile - DA
204. Oltean Ioan PNL DA
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel ALDE DA
207. Paleologu Theodor PNL DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Paul Maria-Andreea PNL DA
211. Pârgaru Ion UNPR DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL -
216. Plumb Rovana PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PNL DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PNL DA
225. Pușcaș Iacob UNPR -
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
227. Răducanu Ion UNPR DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo - DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PNL DA
235. Roman Gheorghe PNL DA
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Rotaru Răzvan - DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
241. Săpunaru Nini PNL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL -
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stanciu Anghel PSD -
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Stroe Radu UNPR -
259. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tabugan Ion UNPR DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
269. Tararache Mihai PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin ALDE DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PNL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Tomac Eugen - DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udriște Gheorghe - DA
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel ALDE -
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL DA
290. Varga Vasile PNL DA
291. Vladu Iulian PNL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vreme Valerian UNPR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro