Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:39

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.48/2012 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 1/2016).
PHC 1/2016 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:273 98 83 - - 14 15 19 28 16
- voturi pentru (DA):226 83 70 - - 12 13 16 21 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - - - 3
- nu au votat:43 14 13 - - 2 2 3 7 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - Abținere
9. Antal István UDMR -
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD -
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD -
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin UNPR -
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
30. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chițoiu Daniel ALDE -
48. Cioată Cezar PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor UNPR -
54. Cocei Erland PNL DA
55. Comșa Cornel-George - Abținere
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL -
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai - Abținere
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Victor Paul PNL -
74. Dobrinescu Traian PNL -
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL -
77. Dolineaschi Andrei PSD -
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe UNPR -
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel - -
94. Firczak Gheorghe Minoritati -
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL -
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD -
110. Gudu Vasile PNL -
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi UNPR DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan UNPR -
118. Iacoban Sorin-Avram PSD -
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Iliuță Vasile PNL DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE -
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD -
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat UNPR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati -
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD -
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marian Ion Cristinel - DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR -
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan UNPR DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
155. Militaru Lucian PNL DA
156. Mincă Liliana UNPR DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin UNPR DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Movilă Petru - DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu UNPR DA
168. Nazare Alexandru PNL -
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL -
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculae Aurel UNPR -
177. Niculescu Dumitru UNPR DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara UNPR DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile - DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL -
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL -
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pârgaru Ion UNPR DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popeangă Vasile PSD NU
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Pușcaș Iacob UNPR -
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion UNPR DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD -
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Gheorghe PNL DA
216. Roman Ioan Sorin PSD -
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
220. Săpunaru Nini PNL DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stanciu Anghel PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu UNPR DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan - -
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surdu Raluca PNL DA
239. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion UNPR DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD -
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Udriște Gheorghe - DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL -
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vreme Valerian UNPR -
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro