Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 323/2014 pentru modificarea si completarea Legii nr.230/2007 privind înfiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:293 109 87 - - 14 15 19 29 20
- voturi pentru (DA):276 104 84 - - 13 15 18 25 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - - - 1
- nu au votat:15 5 3 - - - - 1 4 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - -
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD -
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD -
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan - DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL -
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai - DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel - Abținere
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Fonta Nuțu UNPR DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel UNPR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin UNPR DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL -
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gust Băloșin Florentin - DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi UNPR DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hulea Ioan UNPR -
123. Iacoban Sorin-Avram PSD -
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Iliuță Vasile PNL DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat UNPR DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL -
144. Man Mircea PNL DA
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolache Marius PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel - DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Melinte Ion PSD DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan UNPR DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PNL DA
164. Mincă Liliana UNPR DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moisii Constantin UNPR DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Movilă Petru - DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu UNPR DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PNL DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Niculae Aurel UNPR -
189. Niculescu Dumitru UNPR DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara UNPR DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile - DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Paleologu Theodor PNL DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Paul Maria-Andreea PNL DA
206. Pârgaru Ion UNPR DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PNL DA
220. Pușcaș Iacob UNPR -
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion UNPR DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo - DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Roman Cristian-Constantin PNL DA
230. Roman Gheorghe PNL DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Rotaru Răzvan - -
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Stroe Radu UNPR DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR Abținere
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tabugan Ion UNPR DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teju Sorin ALDE DA
267. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Udriște Gheorghe - DA
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE -
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Varga Lucia-Ana PNL DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vladu Iulian PNL DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vreme Valerian UNPR -
287. Vulpescu Ioan PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zaharcu Neviser PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro