Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 57/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.19/2014 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.156/2007 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C -S.A. în vederea achiziționării de autoturisme
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:295 109 87 - - 15 15 19 30 20
- voturi pentru (DA):277 106 82 - - 15 15 17 24 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:17 3 5 - - - - 1 6 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD -
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL -
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan - DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor UNPR -
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai - -
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe UNPR DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Fonta Nuțu UNPR DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel UNPR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin UNPR DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL -
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi UNPR DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hulea Ioan UNPR -
124. Iacoban Sorin-Avram PSD -
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Iliuță Vasile PNL DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat UNPR DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL -
146. Man Mircea PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel - DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan UNPR DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PNL DA
166. Mincă Liliana UNPR -
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moisii Constantin UNPR DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Moldovan Iosif UDMR DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Movilă Petru - DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu UNPR DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PNL -
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
190. Niculae Aurel UNPR -
191. Niculescu Dumitru UNPR DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara UNPR DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile - DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Paleologu Theodor PNL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Paul Maria-Andreea PNL DA
208. Pârgaru Ion UNPR DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PNL DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PNL DA
222. Pușcaș Iacob UNPR -
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
224. Răducanu Ion UNPR DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo - -
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PNL DA
233. Roman Ioan Sorin PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Rotaru Răzvan - DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Stroe Radu UNPR DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion UNPR DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
264. Tararache Mihai PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PNL DA
273. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe - DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE -
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Lucia-Ana PNL DA
284. Varga Vasile PNL DA
285. Vladu Iulian PNL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vreme Valerian UNPR -
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro