Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 687/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.30/2015 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul fondurilor externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:297 109 88 - - 15 15 20 30 20
- voturi pentru (DA):286 106 85 - - 15 15 19 27 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:10 3 2 - - - - 1 3 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD -
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan - DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai - DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe UNPR DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel - -
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu UNPR DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel UNPR DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin UNPR DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gust Băloșin Florentin - DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi UNPR DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan UNPR -
125. Iacoban Sorin-Avram PSD -
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Iliuță Vasile PNL DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat UNPR DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PNL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Man Mircea PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel - DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan UNPR DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PNL DA
167. Mincă Liliana UNPR DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL DA
174. Moisii Constantin UNPR DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Moldovan Iosif UDMR DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Movilă Petru - DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu UNPR DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL -
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PNL DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
191. Niculae Aurel UNPR DA
192. Niculescu Dumitru UNPR DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara UNPR DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile - DA
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Pârgaru Ion UNPR DA
210. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Pușcaș Iacob UNPR -
224. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
225. Răducanu Ion UNPR DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo - DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PNL DA
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Rotaru Răzvan - DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Stroe Radu UNPR DA
256. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion UNPR DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe - DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE -
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian UNPR -
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro