Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 772/2015 pentru modificarea și completarea alin.(1) al art.3 din Ordonanța Guvernului nr.71/2002 privind organizarea și funcționarea serviciilor publice de administrare a domeniului public și privat de interes local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:297 109 89 - - 15 15 20 29 20
- voturi pentru (DA):283 106 83 - - 15 14 20 25 20
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:11 2 5 - - - 1 - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
19. Bălan Ion PSD -
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan - DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai - DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe UNPR DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu UNPR DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel UNPR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin UNPR DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi UNPR DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan UNPR -
126. Iacoban Sorin-Avram PSD -
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Iliuță Vasile PNL -
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat UNPR DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Man Mircea PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD NU
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel - DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan UNPR DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PNL DA
168. Mincă Liliana UNPR DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Moldovan Iosif UDMR DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Movilă Petru - DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu UNPR DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL -
189. Nicolae Florian PNL DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Niculae Aurel UNPR DA
192. Niculescu Dumitru UNPR DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara UNPR DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile - DA
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Pârgaru Ion UNPR DA
210. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Pușcaș Iacob UNPR -
224. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
225. Răducanu Ion UNPR DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo - DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PNL DA
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Rotaru Răzvan - DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Stroe Radu UNPR DA
256. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion UNPR DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PNL -
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe - DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati -
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian UNPR -
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro