Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 514/2014 pentru completarea art.9 din Legea nr.213/1998 privind bunurile proprietate publică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:300 110 90 - - 15 14 20 29 22
- voturi pentru (DA):283 106 85 - - 15 14 19 27 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:4 - 1 - - - - - - 3
- nu au votat:13 4 4 - - - - 1 2 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD -
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan - DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai - DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe UNPR DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel - -
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu UNPR DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel UNPR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin UNPR DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian - DA
121. Gust Băloșin Florentin - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi UNPR DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hulea Ioan UNPR -
127. Iacoban Sorin-Avram PSD -
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Iliuță Vasile PNL DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat UNPR DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marian Ion Cristinel - DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marin Laura PSD DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan UNPR DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PNL DA
170. Mincă Liliana UNPR DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Movilă Petru - DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu UNPR DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PNL DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
193. Niculae Aurel UNPR DA
194. Niculescu Dumitru UNPR DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara UNPR DA
199. Niță Constantin PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile - DA
203. Oltean Ioan PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Paleologu Theodor PNL -
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Pârgaru Ion UNPR DA
211. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD -
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PNL DA
224. Pușcaș Iacob UNPR -
225. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
226. Răducanu Ion UNPR DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo - -
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Roman Cristian-Constantin PNL DA
234. Roman Gheorghe PNL DA
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Rotaru Răzvan - DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL -
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Stroe Radu UNPR DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion UNPR DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teju Sorin ALDE DA
273. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Tomac Eugen - DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe - DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE -
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL -
290. Vladu Iulian PNL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vreme Valerian UNPR DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro