Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 610/2015 privind regimul deținerii și utilizării armamentului din dotare și operațiunile cu arme și muniții în sistemul administrației penitenciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:301 111 90 - - 15 14 21 28 22
- voturi pentru (DA):288 108 87 - - 15 14 20 26 18
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:3 - 1 - - - - - - 2
- nu au votat:9 3 2 - - - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin UNPR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan - DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai - Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe UNPR DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu UNPR DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel UNPR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin UNPR DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD -
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian - -
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi UNPR DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan UNPR -
128. Iacoban Sorin-Avram PSD -
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Iliuță Vasile PNL -
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat UNPR DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel - DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Mihai Aurelian PNL DA
167. Mihăilă Ioan UNPR DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PNL DA
171. Mincă Liliana UNPR DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Movilă Petru - DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PNL DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
193. Niculae Aurel UNPR DA
194. Niculescu Dumitru UNPR DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara UNPR DA
199. Niță Constantin PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile - Abținere
203. Oltean Ioan PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Paleologu Theodor PNL DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Pârgaru Ion UNPR DA
211. Pâslaru Florin-Costin PSD -
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PNL DA
224. Pușcaș Iacob UNPR -
225. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
226. Răducanu Ion UNPR DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo - DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Roman Cristian-Constantin PNL DA
234. Roman Gheorghe PNL DA
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Rotaru Răzvan - DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Stroe Radu UNPR DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion UNPR DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teju Sorin ALDE DA
273. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Tomac Eugen - DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe - DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vladu Iulian PNL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vreme Valerian UNPR DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro