Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.02.2016 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 8 februarie 2016, ora 16:19

Subiect vot: Procedura de desfășurare a dezbaterilor politice de la pct. 2 de pe ordinea de zi.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:127 44 36 - - 12 6 8 16 5
- voturi pentru (DA):99 30 29 - - 9 5 8 14 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:27 14 7 - - 3 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PNL -
11. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
12. Bónis István UDMR -
13. Bucura-Oprescu Simona PSD -
14. Buican Cristian PNL DA
15. Calotă Florică Ică ALDE DA
16. Canacheu Costică PNL DA
17. Cernea Remus-Florinel - Abținere
18. Chebac Eugen UNPR DA
19. Cherecheș Florica PNL -
20. Cioată Cezar PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Ciurariu Florin PNL DA
23. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
24. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
25. Cupă Ion ALDE DA
26. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
27. Dima Toader PSD DA
28. Dîrzu Ioan PSD -
29. Dobre Mircea-Titus PSD DA
30. Dobre Victor Paul PNL -
31. Dolha Mircea PNL DA
32. Dragomir Maria - DA
33. Dragomir Viorel Marian PSD DA
34. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
35. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
36. Dușa Mircea PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Fejér László-Ődőn UDMR DA
39. Florea Damian ALDE DA
40. Florea Daniel PSD -
41. Fonta Nuțu UNPR DA
42. Frăticiu Gheorghe PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Găină Mihăiță PSD -
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
46. Gheorghe Florin UNPR DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
50. Grama Horia PSD DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
53. Guran Virgil PNL DA
54. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
55. Iane Daniel PNL DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Ignat Miron Minoritati -
58. Ionescu Aurelian ALDE DA
59. Iriza Scarlat UNPR DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
61. Kereskényi Gábor UDMR DA
62. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
63. Lupu Mihai PNL -
64. Manea Victor-Gheorghe PNL -
65. Marcoci Vlad PSD -
66. Marin Gheorghe PSD -
67. Marin Laura PSD DA
68. Marocico Ion Minoritati DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
72. Mihai Aurelian PNL DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
74. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
75. Moisii Constantin UNPR DA
76. Moldovan Iosif UDMR DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Murgu Neagu UNPR DA
79. Neacșu Marian PSD DA
80. Negruț Cornelia ALDE DA
81. Nichita Cristina PSD DA
82. Nicolae Alexandri PNL DA
83. Nicolae Florian PNL DA
84. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
85. Niculae Aurel UNPR -
86. Niculescu Dumitru UNPR DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Nistor Marioara UNPR DA
89. Niță Emil PSD DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Oltean Ioan PNL DA
92. Pană Adriana-Doina PSD DA
93. Pârgaru Ion UNPR -
94. Peia Ninel PSD DA
95. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
96. Popa Octavian-Marius PNL DA
97. Popeangă Vasile PSD -
98. Potor Călin PSD DA
99. Pușcaș Iacob UNPR DA
100. Răducanu Ion UNPR DA
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
102. Rădulescu Constantin PSD -
103. Roman Ioan Sorin PSD -
104. Rotaru Răzvan - DA
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
108. Solomon Adrian PSD DA
109. Stănescu Alexandru PSD DA
110. Stragea Sorin Constantin PSD DA
111. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
112. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD -
114. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șimon Gheorghe PSD -
117. Tararache Mihai PNL DA
118. Tîlvăr Angel PSD DA
119. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
120. Turcan Raluca PNL -
121. Udriște Gheorghe - DA
122. Varga Lucia-Ana PNL DA
123. Varga Vasile PNL DA
124. Vladu Iulian PNL DA
125. Vlase Petru Gabriel PSD DA
126. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
127. Zaharcu Neviser PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro