Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2016 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2016, ora 11:43

Subiect vot: Scoaterea de pe ordinea de zi a proiectelor de lege care nu corespund art.69 din Regulamentul Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:216 93 54 - - 12 7 14 28 8
- voturi pentru (DA):63 7 33 - - 8 4 4 1 6
- voturi împotrivă (NU):41 32 - - - - - 2 7 -
- abțineri:43 36 - - - - 2 - 5 -
- nu au votat:69 18 21 - - 4 1 8 15 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL -
5. Amet Varol Minoritati -
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Arsene Ionel PSD Abținere
9. Avram Constantin ALDE -
10. Avram Marian PSD Abținere
11. Axente Ioan PSD -
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
15. Bălan Ion PSD -
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benga Ioan PSD Abținere
18. Berci Vasile PNL -
19. Birchall Ana PSD Abținere
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR -
24. Bónis István UDMR -
25. Bucur Constantin-Alin UNPR NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Burlacu Ștefan - DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest UNPR -
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Călin Ion PSD -
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD Abținere
33. Cernea Remus-Florinel - DA
34. Chebac Eugen UNPR -
35. Chiriță Dumitru PSD NU
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu UNPR -
38. Cioată Cezar PSD Abținere
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Costin Gheorghe PNL -
45. Covaci Dorel PSD -
46. Cristea Victor PSD Abținere
47. Cristian Horia PNL -
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
49. Cupă Ion ALDE -
50. Daea Petre PSD NU
51. Dalca Ștefan-Petru UNPR Abținere
52. Deaconu Mihai - -
53. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR Abținere
54. Dîrzu Ioan PSD Abținere
55. Dobre Mircea-Titus PSD NU
56. Dobre Victor Paul PNL -
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Mircea PNL -
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD Abținere
61. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
62. Dragnea Nicolae-Liviu PSD Abținere
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Maria - DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD Abținere
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drăghici Sonia-Maria PSD Abținere
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumbrăvanu Paul PNL DA
70. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
71. Dușa Mircea PSD Abținere
72. Emacu Gheorghe UNPR -
73. Eparu Ion PSD NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fejér László-Ődőn UDMR DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Daniel PSD NU
78. Fonta Nuțu UNPR Abținere
79. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
80. Galan Constantin ALDE -
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
82. Geantă Florian Daniel UNPR -
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghe Florin UNPR -
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
87. Gliga Vasile Ghiorghe PSD Abținere
88. Grama Horia PSD Abținere
89. Grecea Maria PNL -
90. Gudu Vasile PNL -
91. Guran Virgil PNL DA
92. Hulea Ioan UNPR NU
93. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
94. Ialomițianu Gheorghe PNL -
95. Iancu Iulian PSD -
96. Iane Daniel PNL -
97. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
99. Ionescu Aurelian ALDE -
100. Ionescu George PNL -
101. Iordache Florin PSD NU
102. Itu Cornel PSD -
103. Kereskényi Gábor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR -
105. Manea Victor-Gheorghe PNL -
106. Marcoci Vlad PSD NU
107. Marica Petru-Sorin PSD -
108. Marin Gheorghe PSD -
109. Marin Laura PSD -
110. Marocico Ion Minoritati Abținere
111. Márton Árpád-Francisc UDMR -
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Măduța Flavius-Luigi PSD Abținere
115. Melinte Ion PSD NU
116. Mihai Aurelian PNL DA
117. Mihăilă Ioan UNPR -
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Militaru Lucian PNL DA
120. Mincă Liliana UNPR NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mîrza Gavril PSD NU
123. Mocanu Adrian PSD -
124. Mocioalcă Ion PSD Abținere
125. Mocioi Niculina PNL -
126. Moisii Constantin UNPR -
127. Moldovan Ioan ALDE -
128. Molnar Zsolt UDMR -
129. Munteanu Ioan PSD Abținere
130. Murgu Neagu UNPR DA
131. Neacșu Marian PSD Abținere
132. Negruț Cornelia ALDE -
133. Nica Nicolae-Ciprian PSD Abținere
134. Nichita Cristina PSD -
135. Nicolae Florian PNL DA
136. Nicolicea Eugen UNPR Abținere
137. Niculae Aurel UNPR NU
138. Niculescu Dumitru UNPR -
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD Abținere
140. Nistor Laurențiu PSD Abținere
141. Nistor Marioara UNPR NU
142. Niță Emil PSD Abținere
143. Nosa Iuliu PSD Abținere
144. Orban Ludovic PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL -
146. Palașcă Viorel ALDE DA
147. Palăr Ionel PNL -
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Pârgaru Ion UNPR -
150. Pâslaru Florin-Costin PSD -
151. Peia Ninel PSD Abținere
152. Petrea Dorin Silviu UNPR Abținere
153. Petric Octavian PSD NU
154. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
155. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
156. Pop Georgian PSD Abținere
157. Popa Octavian-Marius PNL DA
158. Popeangă Vasile PSD DA
159. Popescu Dan-Cristian PNL DA
160. Preda Cezar-Florin PNL DA
161. Pușcaș Iacob UNPR -
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
163. Răducanu Ion UNPR -
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Resmeriță Cornel-Cristian PSD Abținere
166. Roman Gheorghe PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Roman Victor PSD NU
169. Roșca Lucreția PSD -
170. Rotaru Răzvan - DA
171. Rusu Valentin PNL -
172. Săpunaru Nini PNL -
173. Scarlat George PNL DA
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
175. Sefer Cristian-George UNPR -
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simedru Dan Coriolan PNL -
178. Simionescu Adrian Constantin PSD -
179. Smarandache Miron Alexandru PSD -
180. Solomon Adrian PSD Abținere
181. Stan Ioan PSD NU
182. Stanciu Zisu PSD DA
183. Stancu Ionel Minoritati DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD -
186. Stragea Sorin Constantin PSD NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Stroe Radu UNPR NU
189. Sturzu Mihai-Răzvan - -
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șova Lucian PSD NU
193. Ștefan Viorel PSD Abținere
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
195. Tararache Mihai PNL DA
196. Tămâian Ioan PNL DA
197. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE -
198. Tătaru Florin-Cristian PSD -
199. Teju Sorin ALDE DA
200. Tiuch Cătălin PSD -
201. Tîlvăr Angel PSD Abținere
202. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
203. Traicu Rodin PSD NU
204. Tudorie Violeta PSD Abținere
205. Tudose Mihai PSD NU
206. Udriște Gheorghe - DA
207. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
208. Ursărescu Dorinel ALDE NU
209. Vladu Iulian PNL DA
210. Vlase Petru Gabriel PSD Abținere
211. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Zaharcu Neviser PSD Abținere
214. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
216. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro