Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:51 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:51

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 655/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.27/2015 pentru completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice și pentru stabilirea unor măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:162 64 38 - - 8 9 14 23 6
- voturi pentru (DA):124 45 27 - - 6 9 13 19 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:36 19 10 - - 1 - 1 4 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD -
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD -
12. Blănariu Valentin UNPR DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD -
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR -
18. Bucura-Oprescu Simona PSD -
19. Buican Cristian PNL -
20. Buicu Corneliu-Florin PSD -
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cernea Remus-Florinel - DA
25. Chebac Eugen UNPR DA
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
27. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
28. Ciobanu Liliana - DA
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Constantin Daniel ALDE -
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Covaci Dorel PSD -
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL -
38. Daea Petre PSD DA
39. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
40. Dascălu Constantin PNL DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Victor Paul PNL -
44. Dobrinescu Traian PNL DA
45. Dolha Mircea PNL -
46. Dolineaschi Andrei PSD -
47. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
48. Dragomir Maria - -
49. Dragomir Viorel Marian PSD DA
50. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
51. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
54. Emacu Gheorghe UNPR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Fejér László-Ődőn UDMR DA
57. Florea Daniel PSD DA
58. Frăticiu Gheorghe PSD DA
59. Galan Constantin ALDE DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Florin UNPR DA
65. Gheorghe Tinel PNL -
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
68. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
69. Grama Horia PSD DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Guran Virgil PNL DA
72. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
73. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
74. Iane Daniel PNL DA
75. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Intotero Natalia-Elena PSD -
78. Ionescu Aurelian ALDE DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Khraibani Camelia PSD -
84. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Lubanovici Mircea PNL DA
87. Lupu Mihai PNL DA
88. Manda Iulian Claudiu PSD DA
89. Manolescu Oana Minoritati DA
90. Marcoci Vlad PSD DA
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Marin Gheorghe PSD DA
93. Marin Laura PSD -
94. Marocico Ion Minoritati DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Melinte Ion PSD DA
99. Mihai Aurelian PNL DA
100. Mihăilă Ioan UNPR DA
101. Mincă Liliana UNPR DA
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Moisii Constantin UNPR DA
104. Moldovan Ioan ALDE DA
105. Muntean Mircia PSD DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Murgu Neagu UNPR DA
108. Nassar Rodica PSD -
109. Negruț Clement - DA
110. Negruț Cornelia ALDE DA
111. Nichita Cristina PSD DA
112. Nicolae Florian PNL DA
113. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
114. Niculae Aurel UNPR -
115. Niculescu Dumitru UNPR DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nistor Marioara UNPR DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oros Nechita-Adrian PNL DA
120. Pârgaru Ion UNPR DA
121. Peia Ninel PSD -
122. Petric Octavian PSD DA
123. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
124. Popa Octavian-Marius PNL -
125. Popeangă Vasile PSD DA
126. Potor Călin PSD DA
127. Pușcaș Iacob UNPR DA
128. Răducanu Ion UNPR DA
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
130. Rădulescu Romeo - DA
131. Rățoi Neculai PSD DA
132. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
133. Roman Cristian-Constantin PNL DA
134. Roșca Lucreția PSD -
135. Săpunaru Nini PNL DA
136. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
137. Sefer Cristian-George UNPR -
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
140. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
141. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
142. Stan Ioan PSD -
143. Stanciu Zisu PSD DA
144. Stragea Sorin Constantin PSD -
145. Stroe Radu UNPR -
146. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Ștefan Viorel PSD -
149. Tabugan Ion UNPR -
150. Tămâian Ioan PNL -
151. Teju Sorin ALDE DA
152. Tîlvăr Angel PSD -
153. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
154. Traicu Rodin PSD DA
155. Tudorie Violeta PSD DA
156. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
157. Uricec Eugen Constantin PSD DA
158. Vainer Aurel Minoritati DA
159. Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR DA
160. Vladu Iulian PNL DA
161. Vulpescu Ioan PSD DA
162. Zaharcu Neviser PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 22:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro