Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:19 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:19

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 475/2006 privind ratificarea Convenției Europene pentru Protecția Animalelor Vertebrate Utilizate în Experimente și alte Scopuri Științifice adoptată la Strasbourg la 18 martie 1986 și a Protocolului de Amendare a Convenției Europene pentru Protecția Animalelor Vertebrate utilizate în Experimente și alte Scopuri Științifice, adoptat la Strasbourg la 22 iunie 1998, semnate de România la 15 februarie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 64 38 18 33 13 11 5 8
- voturi pentru (DA):186 62 38 17 32 13 11 5 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen - DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L -
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PC DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Constantinescu Viorel PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Dan Iosif PSD DA
46. Diaconescu Renică PC DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Eserghep Gelil PRM DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gheorghe Valeriu PNL DA
66. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurescu Ion PSD DA
69. Giurgiu Mircia - DA
70. Gonțea Ion PD-L DA
71. Grigore Dan PD-L DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Hellvig Eduard Raul PC DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iriza Marius PRM DA
79. Iustian Mircea Teodor PNL DA
80. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kovacs Attila UDMR DA
84. Lari-Iorga Leonida - DA
85. Liga Dănuț PD-L DA
86. Longher Ghervazen Minoritati DA
87. Luchian Ion PNL DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L DA
90. Manda Iulian Claudiu PSD DA
91. Manta Pantelimon PC DA
92. Marian Dan Mihai PNL DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD Abținere
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
100. Mircea Costache PRM DA
101. Mironescu Laurențiu PD-L DA
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
103. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Momanu Corneliu PNL DA
111. Movilă Petru PD-L DA
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nedelcu Gabriela PSD DA
115. Nica Dan PSD DA
116. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
117. Niță Constantin PSD DA
118. Nițulescu Teodor PRM Abținere
119. Oancea Viorel PNL DA
120. Olarean Aurel PD-L DA
121. Oltean Ioan PD-L DA
122. Oprea Gabriel PSD DA
123. Palăr Ionel PNL DA
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Pavelescu Aurelian - DA
126. Paveliu Marian Sorin PNL DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Plumb Rovana PSD DA
129. Ponta Victor-Viorel PSD DA
130. Pop Claudiu Adrian PSD DA
131. Popescu Florin Aurelian PNL DA
132. Popescu Ionica Constanța PC DA
133. Preda Cezar-Florin PD-L DA
134. Preda Ion PNL DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
136. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
137. Racoceanu Viorel PD-L DA
138. Radan Mihai Minoritati DA
139. Rogin Marius PD-L DA
140. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
141. Rus Ioan Aurel PRM DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rușanu Dan Radu PNL DA
144. Sanda Victor PSD DA
145. Sandu Gabriel PNL DA
146. Sandu-Capră Mihai PNL DA
147. Sasu Ion PSD DA
148. Săniuță Marian-Florian PSD DA
149. Sârb Gheorghe PSD DA
150. Sârbu Marian PSD DA
151. Sârbu Mugurel Liviu - DA
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
155. Sirețeanu Mihail PSD DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stănescu Cristian PRM DA
160. Stănișoară Mihai PD-L DA
161. Stoica Ion - DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Știrbeț Cornel PNL DA
166. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
167. Știucă Alecsandru PSD DA
168. Tabără Valeriu PD-L DA
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
171. Tărniceru Petru PSD DA
172. Timiș Ioan PSD DA
173. Toma Horia-Victor PNL DA
174. Tudose Mihai PSD DA
175. Țundrea Ioan PC DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
179. Ursărescu Dorinel PNL DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
184. Văsioiu Horia PD-L DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voicu Cătălin PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
189. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
190. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro