Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 17:08 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 17:08

Subiect vot: Ora Guvernului - procedura de desfășurare dezbateri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:135 50 36 - - 6 6 13 19 5
- voturi pentru (DA):86 29 18 - - 6 5 11 12 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:49 21 18 - - - 1 2 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR -
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Andronache Gabriel PNL -
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
7. Bălan Ion PSD -
8. Bănicioiu Nicolae PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD -
10. Bîrsășteanu Florică PSD -
11. Blănariu Valentin UNPR DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD -
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Buican Cristian PNL -
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
22. Chirvăsuță Laurențiu UNPR -
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
26. Ciurariu Florin PNL DA
27. Comșa Cornel-George - DA
28. Constantin Daniel ALDE -
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Covaci Dorel PSD -
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cristian Horia PNL DA
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Daea Petre PSD DA
36. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
37. Dascălu Constantin PNL -
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Doboș Anton PNL DA
41. Dobre Victor Paul PNL -
42. Dobrinescu Traian PNL -
43. Dolha Mircea PNL -
44. Dolineaschi Andrei PSD -
45. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
46. Dragomir Maria - DA
47. Dragomir Viorel Marian PSD DA
48. Drăghici Sonia-Maria PSD -
49. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
52. Emacu Gheorghe UNPR -
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fejér László-Ődőn UDMR DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Gheorghe Florin UNPR -
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
62. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
63. Grama Horia PSD DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Guran Virgil PNL -
66. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
67. Holban Titi UNPR DA
68. Iane Ovidiu-Cristian PSD -
69. Ionescu Aurelian ALDE DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Itu Cornel PSD -
73. Kerekes Károly UDMR DA
74. Khraibani Camelia PSD DA
75. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
76. Longher Ghervazen Minoritati DA
77. Lubanovici Mircea PNL DA
78. Lupu Mihai PNL DA
79. Manolescu Oana Minoritati -
80. Marcoci Vlad PSD DA
81. Marin Gheorghe PSD DA
82. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
83. Melinte Ion PSD DA
84. Mihai Aurelian PNL -
85. Mincă Liliana UNPR DA
86. Mircovici Niculae Minoritati DA
87. Moisii Constantin UNPR -
88. Moldovan Ioan ALDE -
89. Muntean Mircia PSD DA
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Murgu Neagu UNPR DA
92. Negruț Clement - DA
93. Negruț Cornelia ALDE DA
94. Nicolae Florian PNL -
95. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
96. Niculescu Dumitru UNPR DA
97. Nistor Marioara UNPR -
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Oros Nechita-Adrian PNL -
100. Pârgaru Ion UNPR DA
101. Peia Ninel PSD DA
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Răducanu Ion UNPR DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
107. Roman Cristian-Constantin PNL DA
108. Roșca Lucreția PSD -
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
111. Simedru Dan Coriolan PNL DA
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Stan Ioan PSD -
114. Stanciu Anghel PSD -
115. Stănescu Alexandru PSD -
116. Stragea Sorin Constantin PSD -
117. Stroe Radu UNPR -
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Șimon Gheorghe PSD DA
120. Ștefan Viorel PSD -
121. Tabugan Ion UNPR DA
122. Tararache Mihai PNL -
123. Tămâian Ioan PNL -
124. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
125. Teju Sorin ALDE DA
126. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
127. Traicu Rodin PSD -
128. Tudorie Violeta PSD DA
129. Urcan Ionaș-Florin PNL -
130. Uricec Eugen Constantin PSD -
131. Vainer Aurel Minoritati DA
132. Varga Lucia-Ana PNL DA
133. Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR DA
134. Vladu Iulian PNL -
135. Vulpescu Ioan PSD -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro