Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:37

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 155/2015 pentru completarea Legii nr.53 din 2003 privind Codul muncii
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:272 97 85 - - 9 13 19 28 21
- voturi pentru (DA):269 96 84 - - 9 13 19 28 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen UNPR DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL -
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile - DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pârgaru Ion UNPR DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popa Radu Mihai - DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
202. Popescu Florin Aurelian - DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob UNPR DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rotaru Răzvan - DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
216. Secară Florin Mihail PNL DA
217. Sefer Cristian-George UNPR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Mihaela - Abținere
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu UNPR DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
233. Surdu Raluca PNL DA
234. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Teju Sorin ALDE DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen - DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
260. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
267. Vreme Valerian UNPR DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 23:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro