Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2014 privind unele măsuri urgente de reducere a riscului seismic asupra populației
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:269 97 85 - - 8 13 19 26 21
- voturi pentru (DA):159 95 1 - - 7 10 17 26 3
- voturi împotrivă (NU):99 1 82 - - - - 2 - 14
- abțineri:11 1 2 - - 1 3 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola - NU
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen UNPR DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Ciobanu Liliana - Abținere
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
48. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
49. Ciurariu Florin PNL NU
50. Cocei Erland PNL NU
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
64. Dascălu Constantin PNL NU
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrinescu Traian PNL NU
71. Dolha Mircea PNL NU
72. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL NU
77. Dragomir Maria - NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
81. Dumbrăvanu Paul PNL NU
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu UNPR DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Florin UNPR DA
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL NU
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
108. Guran Virgil PNL NU
109. Gurzău Adrian - NU
110. Gust Băloșin Florentin - Abținere
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi UNPR DA
114. Horga Vasile PNL NU
115. Hulea Ioan UNPR DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL NU
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL NU
134. Lupu Mihai PNL NU
135. Man Mircea PNL NU
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL NU
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL NU
148. Mihăilă Ioan UNPR DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mincă Liliana UNPR DA
151. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
152. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL NU
157. Moisii Constantin UNPR DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru - Abținere
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu UNPR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - NU
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolae Alexandri PNL NU
171. Nicolae Florian PNL NU
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
173. Niculae Aurel UNPR DA
174. Niculescu Dumitru UNPR DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara UNPR DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile - NU
182. Oltean Ioan PNL NU
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Paleologu Theodor PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL NU
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL NU
198. Popa Radu Mihai - NU
199. Popeangă Vasile PSD NU
200. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
201. Popescu Florin Aurelian - Abținere
202. Potor Călin PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Mircea PNL NU
209. Rotaru Răzvan - NU
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
211. Săpunaru Nini PNL NU
212. Scarlat George PNL NU
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
214. Secară Florin Mihail PNL NU
215. Sefer Cristian-George UNPR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL NU
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stoica Mihaela - NU
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu UNPR DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
232. Surdu Raluca PNL NU
233. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL NU
243. Tămâian Ioan PNL NU
244. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Teju Sorin ALDE DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
249. Toader Mircea-Nicu PNL NU
250. Tomac Eugen - NU
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL NU
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
257. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Vladu Iulian PNL NU
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
264. Vreme Valerian UNPR DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
269. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro