Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 165/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:271 99 85 - - 9 13 20 24 21
- voturi pentru (DA):261 98 85 - - 9 13 20 23 13
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - - - 6
- abțineri:3 - - - - - - - 1 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - NU
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen UNPR DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD -
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Comșa Cornel-George - NU
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian UNPR DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu UNPR DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin UNPR Abținere
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gurzău Adrian - DA
110. Gust Băloșin Florentin - DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi UNPR DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan UNPR DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilă Ioan UNPR DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mincă Liliana UNPR DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin UNPR DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru - Abținere
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu UNPR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel UNPR DA
174. Niculescu Dumitru UNPR DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara UNPR DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile - NU
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popa Radu Mihai - NU
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
201. Popescu Florin Aurelian - DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan - DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Secară Florin Mihail PNL DA
215. Sefer Cristian-George UNPR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu UNPR DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
232. Surdu Raluca PNL DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Teju Sorin ALDE DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
252. Tomac Eugen - Abținere
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Tușa Adriana Diana PNL DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
260. Uricec Eugen Constantin PSD DA
261. Ursărescu Dorinel ALDE DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Vladu Iulian PNL DA
265. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
266. Vreme Valerian UNPR DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 23:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro