Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 174/2015 pentru completarea Legii nr.53/2003 privind Codul Muncii
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:273 100 85 - - 9 13 20 25 21
- voturi pentru (DA):252 98 81 - - 9 2 20 23 19
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - - - 3 - - -
- abțineri:14 - 3 - - - 8 - 1 2
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - Abținere
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD -
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen UNPR DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD -
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian UNPR DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu UNPR DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin UNPR DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gurzău Adrian - DA
112. Gust Băloșin Florentin - DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Holban Titi UNPR DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan UNPR -
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati Abținere
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat - DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Lupu Mihai PNL DA
137. Man Mircea PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilă Ioan UNPR DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mincă Liliana UNPR DA
153. Mircovici Niculae Minoritati NU
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moisii Constantin UNPR DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru - DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu UNPR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement - DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel UNPR DA
176. Niculescu Dumitru UNPR DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara UNPR DA
180. Niță Constantin PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile - DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pârgaru Ion UNPR DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL NU
200. Popa Radu Mihai - DA
201. Popeangă Vasile PSD DA
202. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
203. Popescu Florin Aurelian - DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rotaru Răzvan - DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
216. Secară Florin Mihail PNL DA
217. Sefer Cristian-George UNPR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati Abținere
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stoica Mihaela - DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Radu UNPR DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen - DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati Abținere
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Vladu Iulian PNL DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
268. Vreme Valerian UNPR DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro