Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:32 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:32

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 517/2006 pentru ratificarea Acordului între România și Republica Ungară în domeniul securitații sociale, semnat la București la 20 octombrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:181 53 44 12 30 16 10 6 10
- voturi pentru (DA):179 53 44 12 30 16 9 6 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen - DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciopraga Mircea PNL DA
34. Cliveti Minodora PSD DA
35. Cocrea Olguța - DA
36. Constantinescu Viorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Renică PC DA
40. Dobre Traian PNL DA
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Faina Constantin PC DA
49. Florea Damian PC -
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Gheorghe Valeriu PNL DA
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Ghișe Ioan PNL DA
60. Giurgiu Mircia - DA
61. Gonțea Ion PD-L DA
62. Grigore Dan PD-L DA
63. Gubandru Aurel PSD DA
64. Hellvig Eduard Raul PC DA
65. Hoban Ioan PNL DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Igaș Traian Constantin PD-L DA
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
69. Iriza Marius PRM DA
70. Iustian Mircea Teodor PNL DA
71. Kelemen Hunor UDMR DA
72. Kerekes Károly UDMR DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Kovacs Attila UDMR DA
75. Lakatos Petru UDMR DA
76. Lari-Iorga Leonida - DA
77. Lificiu Petru - DA
78. Longher Ghervazen Minoritati DA
79. Luchian Ion PNL DA
80. Magheru Paul PRM DA
81. Man Mircea PD-L DA
82. Manda Iulian Claudiu PSD DA
83. Manta Pantelimon PC DA
84. Marian Dan Mihai PNL DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Martin Eduard-Stelian PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Meir Nati - DA
92. Merce Ilie PRM DA
93. Micula Cătălin PNL DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
95. Mircea Costache PRM DA
96. Mircovici Niculae Minoritati DA
97. Mironescu Laurențiu PD-L DA
98. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
100. Mînzînă Ion PRM DA
101. Mocanu Alexandru PD-L DA
102. Mocanu Vasile PSD DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Moisoiu Adrian PRM DA
106. Momanu Corneliu PNL DA
107. Movilă Petru PD-L DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nedelcu Gabriela PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Niță Constantin PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oancea Viorel PNL DA
115. Olarean Aurel PD-L DA
116. Oltean Ioan PD-L DA
117. Oprea Gabriel PSD DA
118. Palăr Ionel PNL DA
119. Pardău Dumitru PNL DA
120. Pascu Bogdan PC DA
121. Pavelescu Aurelian - DA
122. Paveliu Marian Sorin PNL DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Plumb Rovana PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Pop Claudiu Adrian PSD DA
127. Popa Cornel PNL DA
128. Popescu Florin Aurelian PNL DA
129. Popescu Ionica Constanța PC DA
130. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
131. Preda Cezar-Florin PD-L DA
132. Preda Ion PNL DA
133. Pruteanu Vasile PNL DA
134. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
135. Racoceanu Viorel PD-L DA
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rușanu Dan Radu PNL DA
140. Sanda Victor PSD DA
141. Sandu Gabriel PNL DA
142. Sandu-Capră Mihai PNL DA
143. Săniuță Marian-Florian PSD DA
144. Sârb Gheorghe PSD DA
145. Sârbu Marian PSD DA
146. Sârbu Mugurel Liviu - DA
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
150. Sirețeanu Mihail PSD DA
151. Sóki Béla UDMR DA
152. Soporan Vasile Filip PSD DA
153. Stan Ioan PSD DA
154. Stănișoară Mihai PD-L DA
155. Stoica Ion - -
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Știrbeț Cornel PNL DA
160. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
161. Știucă Alecsandru PSD DA
162. Tabără Valeriu PD-L DA
163. Tamás Sándor UDMR DA
164. Tămagă Constantin PSD DA
165. Tărniceru Petru PSD DA
166. Teodorescu George Alin PSD DA
167. Timar Liviu PSD DA
168. Timiș Ioan PSD DA
169. Toma Horia-Victor PNL DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vainer Aurel Minoritati DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
177. Văsioiu Horia PD-L DA
178. Vlădoiu Aurel PSD DA
179. Voinea Florea PSD DA
180. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
181. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro