Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 600/2014 privind drepturile copiilor cu dizabilități
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:274 99 85 - - 9 13 20 27 21
- voturi pentru (DA):235 96 74 - - 9 2 17 25 12
- voturi împotrivă (NU):18 - 6 - - - 3 2 1 6
- abțineri:19 2 5 - - - 8 1 1 2
- nu au votat:2 1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - NU
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen UNPR DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD -
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
47. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu UNPR DA
51. Comșa Cornel-George - NU
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD Abținere
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
77. Dragomir Maria - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
81. Dumbrăvanu Paul PNL NU
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
92. Firczak Gheorghe Minoritati NU
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin UNPR NU
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL NU
110. Gurzău Adrian - NU
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati NU
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile - -
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
192. Pârgaru Ion UNPR DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL NU
199. Popa Radu Mihai - NU
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
202. Popescu Florin Aurelian - DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob UNPR DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rotaru Răzvan - DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
216. Secară Florin Mihail PNL DA
217. Sefer Cristian-George UNPR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati Abținere
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stoica Mihaela - NU
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Radu UNPR DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Teju Sorin ALDE NU
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
251. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tomac Eugen - DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Tușa Adriana Diana PNL DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati Abținere
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Vladu Iulian PNL Abținere
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
269. Vreme Valerian UNPR DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
274. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 8:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro