Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:58 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:58

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Pct. 15
PL 402/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2006 privind utilizarea plajei Mării Negre și controlul activităților desfășurate pe plajă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:166 56 40 12 27 14 5 7 5
- voturi pentru (DA):161 54 39 12 27 13 4 7 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Bara Nicolae PD-L DA
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
8. Bădălău Niculae PSD DA
9. Băeșu George PSD DA
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bivolaru Ioan PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buda Daniel PD-L DA
18. Buda Ioan PSD DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Canacheu Costică PD-L DA
21. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călian Petru PC DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciopraga Mircea PNL DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Constantinescu Anca PD-L DA
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cutean Vasile Emilian PSD DA
35. Dan Iosif PSD Abținere
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Dumitrescu Liana Minoritati DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Duțu Stelian PD-L DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Eserghep Gelil PRM DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL DA
51. Găleteanu Monalisa PSD DA
52. Georgescu Filip PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
56. Ghișe Ioan PNL DA
57. Giurgiu Mircia - DA
58. Gonțea Ion PD-L DA
59. Grigore Dan PD-L DA
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Hoban Ioan PNL DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Igaș Traian Constantin PD-L DA
64. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iriza Marius PRM DA
67. Iustian Mircea Teodor PNL DA
68. Kelemen Hunor UDMR DA
69. Kerekes Károly UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
71. Kovacs Attila UDMR DA
72. Lakatos Petru UDMR DA
73. Lificiu Petru - DA
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Magheru Paul PRM DA
76. Manda Iulian Claudiu PSD DA
77. Manta Pantelimon PC DA
78. Marian Dan Mihai PNL DA
79. Marin Constantin PSD DA
80. Martin Eduard-Stelian PSD DA
81. Máté András-Levente UDMR DA
82. Mazăre Alexandru PSD DA
83. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
84. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
85. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
86. Micula Cătălin PNL DA
87. Mihei Andrian-Sirojea PC Abținere
88. Mircea Costache PRM DA
89. Mircovici Niculae Minoritati DA
90. Mironescu Laurențiu PD-L DA
91. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
92. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
93. Mînzînă Ion PRM DA
94. Mocanu Alexandru PD-L DA
95. Mocanu Vasile PSD DA
96. Mohora Tudor PSD DA
97. Moisoiu Adrian PRM DA
98. Momanu Corneliu PNL DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Nechita Aurel PSD DA
101. Nedelcu Gabriela PSD DA
102. Nicolicea Eugen PSD DA
103. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
104. Niță Constantin PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oancea Viorel PNL DA
107. Olarean Aurel PD-L DA
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Pardău Dumitru PNL DA
110. Paveliu Marian Sorin PNL DA
111. Petrea Constantin PD-L DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Ponta Victor-Viorel PSD DA
114. Pop Claudiu Adrian PSD DA
115. Popa Cornel PNL DA
116. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
117. Preda Ion PNL DA
118. Pruteanu Vasile PNL DA
119. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
120. Pupeză Viorel PSD DA
121. Racoceanu Viorel PD-L DA
122. Radan Mihai Minoritati DA
123. Rogin Marius PD-L DA
124. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
125. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
126. Sanda Victor PSD DA
127. Sandu Gabriel PNL DA
128. Sandu-Capră Mihai PNL DA
129. Săniuță Marian-Florian PSD DA
130. Săpunaru Nini PNL DA
131. Sârb Gheorghe PSD DA
132. Sârbu Mugurel Liviu - DA
133. Scutaru Adrian George PNL DA
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
136. Sirețeanu Mihail PSD NU
137. Sóki Béla UDMR DA
138. Soporan Vasile Filip PSD DA
139. Stan Ioan PSD DA
140. Stănescu Cristian PRM DA
141. Stoica Ion - DA
142. Strungă Emil PNL DA
143. Szekely Levente Csaba UDMR DA
144. Știrbeț Cornel PNL DA
145. Știucă Alecsandru PSD DA
146. Tabără Valeriu PD-L DA
147. Tamás Sándor UDMR DA
148. Tămagă Constantin PSD DA
149. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
150. Tărniceru Petru PSD DA
151. Timar Liviu PSD DA
152. Toma Horia-Victor PNL DA
153. Toró Tiberiu UDMR Abținere
154. Țundrea Ioan PC DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
161. Văsioiu Horia PD-L DA
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlădoiu Aurel PSD DA
164. Voinea Florea PSD DA
165. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
166. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro