Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:59 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:59

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Pct. 17
PL 402/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2006 privind utilizarea plajei Mării Negre și controlul activităților desfășurate pe plajă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 55 39 12 27 13 5 8 5
- voturi pentru (DA):157 50 39 12 27 12 4 8 5
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR DA
7. Bara Nicolae PD-L DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM DA
18. Buda Daniel PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Canacheu Costică PD-L DA
22. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Cocrea Olguța - DA
32. Constantinescu Anca PD-L DA
33. Constantinescu Viorel PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Dan Iosif PSD NU
36. Dorneanu Valer PSD DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Dumitrescu Liana Minoritati DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dușa Mircea PSD DA
42. Duțu Stelian PD-L DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Eserghep Gelil PRM DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL DA
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Georgescu Filip PSD DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
54. Giurgiu Mircia - DA
55. Gonțea Ion PD-L DA
56. Grigore Dan PD-L DA
57. Gubandru Aurel PSD DA
58. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
59. Hoban Ioan PNL DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Igaș Traian Constantin PD-L DA
62. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Iriza Marius PRM DA
65. Iustian Mircea Teodor PNL DA
66. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
70. Lakatos Petru UDMR DA
71. Lificiu Petru - DA
72. Longher Ghervazen Minoritati DA
73. Luchian Ion PNL DA
74. Magheru Paul PRM DA
75. Manda Iulian Claudiu PSD DA
76. Manta Pantelimon PC DA
77. Marian Dan Mihai PNL DA
78. Marin Constantin PSD DA
79. Martin Eduard-Stelian PSD DA
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Mazăre Alexandru PSD DA
82. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
83. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
84. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
85. Micula Cătălin PNL DA
86. Mihei Andrian-Sirojea PC Abținere
87. Mircea Costache PRM DA
88. Mircovici Niculae Minoritati DA
89. Mironescu Laurențiu PD-L DA
90. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
91. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
92. Mînzînă Ion PRM DA
93. Mocanu Alexandru PD-L DA
94. Mocanu Vasile PSD DA
95. Mohora Tudor PSD DA
96. Momanu Corneliu PNL DA
97. Nassar Rodica PSD DA
98. Nechita Aurel PSD DA
99. Nedelcu Gabriela PSD DA
100. Nicolicea Eugen PSD DA
101. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
102. Niță Constantin PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Oancea Viorel PNL DA
105. Olarean Aurel PD-L DA
106. Palăr Ionel PNL DA
107. Pardău Dumitru PNL DA
108. Paveliu Marian Sorin PNL DA
109. Petrea Constantin PD-L DA
110. Plumb Rovana PSD DA
111. Ponta Victor-Viorel PSD DA
112. Pop Claudiu Adrian PSD DA
113. Popa Cornel PNL DA
114. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
115. Preda Ion PNL DA
116. Pruteanu Vasile PNL DA
117. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
118. Pupeză Viorel PSD DA
119. Racoceanu Viorel PD-L DA
120. Radan Mihai Minoritati DA
121. Rogin Marius PD-L DA
122. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
123. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
124. Sanda Victor PSD DA
125. Sandu Gabriel PNL DA
126. Sandu-Capră Mihai PNL DA
127. Săniuță Marian-Florian PSD NU
128. Săpunaru Nini PNL DA
129. Sârbu Mugurel Liviu - DA
130. Scutaru Adrian George PNL DA
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
133. Sirețeanu Mihail PSD NU
134. Sóki Béla UDMR DA
135. Soporan Vasile Filip PSD DA
136. Stan Ioan PSD DA
137. Stănescu Cristian PRM DA
138. Stoica Ion - DA
139. Strungă Emil PNL DA
140. Szekely Levente Csaba UDMR DA
141. Știrbeț Cornel PNL DA
142. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
143. Știucă Alecsandru PSD DA
144. Tabără Valeriu PD-L DA
145. Tămagă Constantin PSD DA
146. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
147. Tărniceru Petru PSD DA
148. Timar Liviu PSD DA
149. Toma Horia-Victor PNL DA
150. Toró Tiberiu UDMR Abținere
151. Tudose Mihai PSD Abținere
152. Țundrea Ioan PC DA
153. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
154. Ujeniuc Dragoș PNL DA
155. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
156. Ursărescu Dorinel PNL DA
157. Vainer Aurel Minoritati DA
158. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
159. Văsioiu Horia PD-L DA
160. Vlase Petru Gabriel PSD DA
161. Vlădoiu Aurel PSD DA
162. Voinea Florea PSD DA
163. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
164. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 7:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro