Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2006 > 17:59 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2006, ora 17:59

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Pct. 18
PL 402/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2006 privind utilizarea plajei Mării Negre și controlul activităților desfășurate pe plajă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 54 40 15 27 15 5 9 5
- voturi pentru (DA):164 50 40 15 27 14 4 9 5
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bara Nicolae PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM DA
18. Buda Daniel PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
22. Călian Petru PC DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Câmpanu Liviu PNL DA
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Chiș Filonaș PSD DA
27. Cindrea Ioan PSD DA
28. Ciopraga Mircea PNL DA
29. Cocrea Olguța - DA
30. Constantinescu Anca PD-L DA
31. Constantinescu Viorel PSD DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Dan Iosif PSD NU
34. Dida Corneliu Ioan PSD DA
35. Dobre Traian PNL DA
36. Dorneanu Valer PSD DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Dumitrescu Liana Minoritati DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dușa Mircea PSD DA
42. Duțu Stelian PD-L DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Eserghep Gelil PRM DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL DA
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Georgescu Filip PSD DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
55. Ghișe Ioan PNL DA
56. Giurgiu Mircia - DA
57. Gonțea Ion PD-L DA
58. Grigore Dan PD-L DA
59. Gubandru Aurel PSD DA
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
61. Hoban Ioan PNL DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Igaș Traian Constantin PD-L DA
64. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iriza Marius PRM DA
67. Iustian Mircea Teodor PNL DA
68. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
69. Kelemen Hunor UDMR DA
70. Kerekes Károly UDMR DA
71. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
72. Kovacs Attila UDMR DA
73. Lakatos Petru UDMR DA
74. Lificiu Petru - DA
75. Longher Ghervazen Minoritati DA
76. Luchian Ion PNL DA
77. Magheru Paul PRM DA
78. Manda Iulian Claudiu PSD DA
79. Manta Pantelimon PC DA
80. Marian Dan Mihai PNL DA
81. Martin Eduard-Stelian PSD DA
82. Máté András-Levente UDMR DA
83. Mazăre Alexandru PSD DA
84. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
85. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
86. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
87. Merce Ilie PRM DA
88. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
89. Micula Cătălin PNL DA
90. Mihei Andrian-Sirojea PC Abținere
91. Mircea Costache PRM DA
92. Mircovici Niculae Minoritati DA
93. Mironescu Laurențiu PD-L DA
94. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
95. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
96. Mînzînă Ion PRM DA
97. Mocanu Alexandru PD-L DA
98. Mocanu Vasile PSD DA
99. Mohora Tudor PSD DA
100. Momanu Corneliu PNL DA
101. Movilă Petru PD-L DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Nechita Aurel PSD DA
104. Nedelcu Gabriela PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
107. Niță Constantin PSD DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Oancea Viorel PNL DA
110. Olarean Aurel PD-L DA
111. Paveliu Marian Sorin PNL DA
112. Petrea Constantin PD-L DA
113. Plumb Rovana PSD DA
114. Ponta Victor-Viorel PSD DA
115. Pop Claudiu Adrian PSD DA
116. Popa Cornel PNL DA
117. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
118. Preda Ion PNL DA
119. Pruteanu Vasile PNL DA
120. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
121. Pupeză Viorel PSD DA
122. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
123. Racoceanu Viorel PD-L DA
124. Radan Mihai Minoritati DA
125. Rogin Marius PD-L DA
126. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
127. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
128. Sanda Victor PSD DA
129. Sandu Gabriel PNL DA
130. Sandu-Capră Mihai PNL DA
131. Săniuță Marian-Florian PSD NU
132. Săpunaru Nini PNL DA
133. Sârb Gheorghe PSD DA
134. Sârbu Mugurel Liviu - DA
135. Scutaru Adrian George PNL DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
138. Sirețeanu Mihail PSD NU
139. Sóki Béla UDMR DA
140. Soporan Vasile Filip PSD DA
141. Stan Ioan PSD DA
142. Stănescu Cristian PRM DA
143. Stoica Ion - DA
144. Strungă Emil PNL DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR DA
146. Știrbeț Cornel PNL DA
147. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
148. Știucă Alecsandru PSD DA
149. Tabără Valeriu PD-L DA
150. Tamás Sándor UDMR DA
151. Tămagă Constantin PSD DA
152. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
153. Tărniceru Petru PSD DA
154. Timar Liviu PSD DA
155. Toma Horia-Victor PNL DA
156. Toró Tiberiu UDMR Abținere
157. Tudose Mihai PSD Abținere
158. Țundrea Ioan PC DA
159. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
160. Ujeniuc Dragoș PNL DA
161. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
162. Ursărescu Dorinel PNL DA
163. Vainer Aurel Minoritati DA
164. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
165. Văsioiu Horia PD-L DA
166. Vlase Petru Gabriel PSD DA
167. Vlădoiu Aurel PSD DA
168. Voinea Florea PSD DA
169. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
170. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro