Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 10:58

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Pct. 5 din raport - Amendamente respinse - Art. 2
PL 426/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 20/2006 privind sprijinul direct al statului acordat producătorilor agricoli din sectorul vegetal în anul 2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 46 47 14 30 13 11 6 8
- voturi pentru (DA):68 46 4 11 2 1 2 - 2
- voturi împotrivă (NU):99 - 41 1 26 11 8 6 6
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:6 - 2 1 2 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andon Sergiu PC NU
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
8. Băeșu George PSD DA
9. Bejinariu Eugen - DA
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buda Daniel PD-L NU
18. Buda Ioan PSD DA
19. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călian Petru PC DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL NU
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Ciopraga Mircea PNL NU
30. Cocrea Olguța - NU
31. Constantinescu Viorel PSD DA
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Dobre Traian PNL NU
34. Dragomir Gheorghe PNL NU
35. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
36. Dumitriu Mihai PSD DA
37. Dușa Mircea PSD DA
38. Duțu Stelian PD-L -
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Eserghep Gelil PRM -
41. Faina Constantin PC NU
42. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
43. Fenechiu Relu PNL NU
44. Firczak Gheorghe Minoritati NU
45. Florea Damian PC -
46. Furo Iuliu Ioan PRM DA
47. Gabor Gheorghe PNL NU
48. Găleteanu Monalisa PSD DA
49. Gheorghe Valeriu PNL NU
50. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC NU
54. Godja Petru PSD DA
55. Gonțea Ion PD-L NU
56. Grigore Dan PD-L NU
57. Gubandru Aurel PSD DA
58. Hellvig Eduard Raul PC NU
59. Hoban Ioan PNL NU
60. Hoinaru Marian PNL NU
61. Ibram Iusein Minoritati NU
62. Igaș Traian Constantin PD-L NU
63. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
64. Ionescu Daniel PSD DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iordache Grațiela Denisa PC NU
67. Iriza Marius PRM DA
68. Iustian Mircea Teodor PNL NU
69. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
70. Kelemen Hunor UDMR NU
71. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
72. Kovacs Attila UDMR DA
73. Lakatos Petru UDMR NU
74. Lificiu Petru - NU
75. Liga Dănuț PD-L NU
76. Longher Ghervazen Minoritati NU
77. Macaleți Costică PSD DA
78. Manda Iulian Claudiu PSD DA
79. Manolescu Oana Minoritati NU
80. Manta Pantelimon PC DA
81. Marian Dan Mihai PNL NU
82. Marin Constantin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
84. Máté András-Levente UDMR NU
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
87. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
88. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
89. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
90. Meir Nati - NU
91. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
92. Mircea Costache PRM Abținere
93. Mironescu Laurențiu PD-L DA
94. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
95. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
96. Mînzînă Ion PRM DA
97. Mocanu Vasile PSD DA
98. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
99. Moisoiu Adrian PRM DA
100. Moldovan Emil Radu PSD DA
101. Momanu Corneliu PNL -
102. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
103. Movilă Petru PD-L NU
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Nechita Aurel PSD DA
106. Nedelcu Gabriela PSD DA
107. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
108. Oancea Viorel PNL NU
109. Olarean Aurel PD-L NU
110. Olteanu Bogdan PNL NU
111. Ovidenie Costel - NU
112. Palăr Ionel PNL NU
113. Pardău Dumitru PNL NU
114. Paveliu Marian Sorin PNL NU
115. Petrea Constantin PD-L -
116. Ponta Victor-Viorel PSD DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD DA
118. Popa Cornel PNL NU
119. Popescu Florin Aurelian PNL NU
120. Popescu Ionica Constanța PC NU
121. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
122. Preda Cezar-Florin PD-L NU
123. Preda Ion PNL DA
124. Pruteanu Vasile PNL NU
125. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
126. Pupeză Viorel PSD DA
127. Pușcaș Vasile PSD DA
128. Racoceanu Viorel PD-L NU
129. Radan Mihai Minoritati NU
130. Raicu Romeo Marius PD-L NU
131. Rogin Marius PD-L NU
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
133. Rus Ioan Aurel PRM DA
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Sanda Victor PSD DA
136. Sandu Gabriel PNL NU
137. Sandu-Capră Mihai PNL NU
138. Sasu Ion PSD DA
139. Săniuță Marian-Florian PSD DA
140. Săpunaru Nini PNL NU
141. Sârb Gheorghe PSD DA
142. Sârbu Mugurel Liviu - DA
143. Scutaru Adrian George PNL NU
144. Seres Dénes UDMR NU
145. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
146. Sóki Béla UDMR NU
147. Soporan Vasile Filip PSD DA
148. Stănescu Cristian PRM NU
149. Stoica Ion - NU
150. Străchinaru Petre PD-L DA
151. Strungă Emil PNL NU
152. Știrbeț Cornel PNL -
153. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
154. Știucă Alecsandru PSD DA
155. Tabără Valeriu PD-L NU
156. Tamás Sándor UDMR NU
157. Tămagă Constantin PSD DA
158. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
159. Timar Liviu PSD DA
160. Timiș Ioan PSD DA
161. Toma Horia-Victor PNL NU
162. Tudor Constantin PC NU
163. Turcan Raluca PNL DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
165. Ujeniuc Dragoș PNL NU
166. Ungureanu Petre PNL NU
167. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
168. Ursărescu Dorinel PNL NU
169. Varga Attila UDMR NU
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
172. Văsioiu Horia PD-L NU
173. Vlădoiu Aurel PSD DA
174. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
175. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 3:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro