Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 11:16 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 11:16

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Pct. 2 din raport - amendamente respinse
PL 424/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 25/2006 pentru aprobarea nivelului sprijinului acordat producătorilor agricoli pentru achiziționarea de motorină în vederea efectuării lucrărilor agricole mecanizate de înființare și întreținere a unor culturi agricole ce se înființează în primăvara anului 2006, precum și pentru aprobarea suplimentării cu suma de 200 milioane lei(RON) a Programului "Dezvoltarea durabilă a sectorului vegetal, a sectorului zootehnic și piscico,l precum și alte programe pe care Ministerul Agriculturii, Pădurilor și Dezvoltării Rurale trebuie să le pună în aplicare"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 47 53 17 31 15 12 7 4
- voturi pentru (DA):55 47 - 6 - 2 - - -
- voturi împotrivă (NU):116 - 53 2 31 11 12 6 1
- abțineri:15 - - 9 - 2 - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andreica Romică PNL NU
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM Abținere
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Băeșu George PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bónis István UDMR NU
22. Brînză William Gabriel PD-L NU
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
27. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PC NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL NU
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL NU
38. Constantinescu Viorel PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Diaconescu Renică PC NU
42. Dobre Traian PNL NU
43. Dragomir Gheorghe PNL NU
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dumitru Ion PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Faina Constantin PC NU
50. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
51. Fenechiu Relu PNL NU
52. Florea Damian PC NU
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL NU
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Georgescu Filip PSD DA
57. Gerea Andrei Dominic PNL NU
58. Gheorghe Valeriu PNL NU
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
60. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
61. Ghișe Ioan PNL NU
62. Godja Petru PSD DA
63. Gonțea Ion PD-L NU
64. Grigore Dan PD-L NU
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC NU
67. Hoban Ioan PNL NU
68. Hoinaru Marian PNL NU
69. Ibram Iusein Minoritati NU
70. Igaș Traian Constantin PD-L NU
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PC NU
74. Iriza Marius PRM Abținere
75. Iustian Mircea Teodor PNL NU
76. Jipa Florina Ruxandra PRM Abținere
77. Kelemen Hunor UDMR NU
78. Kerekes Károly UDMR NU
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
80. Lakatos Petru UDMR NU
81. Lificiu Petru - NU
82. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
83. Magheru Paul PRM Abținere
84. Manda Iulian Claudiu PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati NU
86. Manta Pantelimon PC NU
87. Marian Dan Mihai PNL NU
88. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
89. Máté András-Levente UDMR NU
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
92. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
93. Merce Ilie PRM NU
94. Micula Cătălin PNL NU
95. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
96. Mircea Costache PRM Abținere
97. Mircovici Niculae Minoritati NU
98. Mironescu Laurențiu PD-L NU
99. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
100. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
101. Mocanu Alexandru PD-L NU
102. Mocanu Vasile PSD DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Moisoiu Adrian PRM Abținere
106. Moldovan Emil Radu PSD DA
107. Momanu Corneliu PNL NU
108. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
109. Movilă Petru PD-L NU
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nedelcu Gabriela PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nițulescu Teodor PRM DA
115. Oancea Viorel PNL NU
116. Olarean Aurel PD-L NU
117. Oltean Ioan PD-L NU
118. Olteanu Bogdan PNL NU
119. Ovidenie Costel - Abținere
120. Palăr Ionel PNL NU
121. Pardău Dumitru PNL NU
122. Paveliu Marian Sorin PNL NU
123. Petrea Constantin PD-L NU
124. Ponta Victor-Viorel PSD DA
125. Popa Cornel PNL NU
126. Popescu Florin Aurelian PNL NU
127. Popescu Ionica Constanța PC NU
128. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
129. Preda Cezar-Florin PD-L NU
130. Preda Ion PNL NU
131. Pruteanu Vasile PNL NU
132. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
133. Pupeză Viorel PSD DA
134. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
135. Racoceanu Viorel PD-L NU
136. Radan Mihai Minoritati NU
137. Raicu Romeo Marius PD-L NU
138. Rogin Marius PD-L NU
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
140. Rus Ioan Aurel PRM NU
141. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
142. Sanda Victor PSD DA
143. Sandu Gabriel PNL NU
144. Sandu-Capră Mihai PNL NU
145. Sasu Ion PSD DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD DA
147. Săpunaru Nini PNL NU
148. Sârbu Marian PSD DA
149. Scutaru Adrian George PNL NU
150. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
151. Seres Dénes UDMR NU
152. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
153. Sóki Béla UDMR NU
154. Soporan Vasile Filip PSD DA
155. Stan Ioan PSD DA
156. Stănescu Cristian PRM DA
157. Stoica Ion - Abținere
158. Străchinaru Petre PD-L NU
159. Strungă Emil PNL NU
160. Știrbeț Cornel PNL NU
161. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
162. Tabără Valeriu PD-L NU
163. Tamás Sándor UDMR DA
164. Tămagă Constantin PSD DA
165. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
166. Tărniceru Petru PSD DA
167. Timar Liviu PSD DA
168. Timiș Ioan PSD DA
169. Toma Horia-Victor PNL NU
170. Toró Tiberiu UDMR Abținere
171. Tudor Constantin PC NU
172. Turcan Raluca PNL NU
173. Țundrea Ioan PC NU
174. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
175. Ujeniuc Dragoș PNL NU
176. Ungureanu Petre PNL NU
177. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
178. Ursărescu Dorinel PNL NU
179. Vainer Aurel Minoritati NU
180. Varga Attila UDMR NU
181. Vasile Aurelia PSD DA
182. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
183. Văsioiu Horia PD-L NU
184. Vlădoiu Aurel PSD DA
185. Voinea Florea PSD DA
186. Zaharia Claudius Mihail PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 6:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro