Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 420/2006 privind aprobarea Planului de Amenajare a Teritoriului Național-Secțiunea I-Rețele de transport
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:258 85 54 23 37 19 18 9 13
- voturi pentru (DA):190 82 4 21 37 12 18 5 11
- voturi împotrivă (NU):55 2 44 1 - 4 - 3 1
- abțineri:5 - 1 - - 2 - 1 1
- nu au votat:8 1 5 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati NU
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL NU
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - Abținere
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - NU
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL NU
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Dan Iosif PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL NU
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL NU
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL NU
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL NU
80. Gheorghe Valeriu PNL NU
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan PNL NU
83. Giurescu Ion PSD DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL NU
94. Hoinaru Marian PNL NU
95. Hrebenciuc Viorel PSD DA
96. Ifrim Mircea PRM DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ignat Miron Minoritati Abținere
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PSD DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PC DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PNL -
105. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR NU
111. Lakatos Petru UDMR -
112. Lari-Iorga Leonida - DA
113. Longher Ghervazen Minoritati NU
114. Luchian Ion PNL NU
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM -
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manta Pantelimon PC DA
120. Marian Dan Mihai PNL NU
121. Marin Constantin PSD NU
122. Martin Eduard-Stelian PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Cătălin Lucian PSD DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
130. Meir Nati - DA
131. Merce Ilie PRM NU
132. Micula Cătălin PNL NU
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Mitrea Miron Tudor PSD DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
142. Mînzînă Ion PRM DA
143. Mocanu Alexandru PD-L DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohora Tudor PSD DA
148. Moisoiu Adrian PRM DA
149. Moldovan Emil Radu PSD DA
150. Momanu Corneliu PNL -
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
152. Movilă Petru PD-L DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nedelcu Gabriela PSD DA
157. Nica Dan PSD DA
158. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
159. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
160. Niță Constantin PSD DA
161. Nițulescu Teodor PRM DA
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Oancea Viorel PNL NU
164. Olarean Aurel PD-L DA
165. Oltean Ioan PD-L DA
166. Olteanu Bogdan PNL NU
167. Ovidenie Costel - DA
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Pascu Bogdan PC DA
170. Paveliu Marian Sorin PNL NU
171. Păun Nicolae Minoritati DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL NU
177. Popa Daniela PC DA
178. Popa Nicolae PC DA
179. Popescu Dan Ioan PSD DA
180. Popescu Florin Aurelian PNL -
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
183. Preda Cezar-Florin PD-L DA
184. Preda Ion PNL DA
185. Pruteanu Vasile PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Pupeză Viorel PSD DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Racoceanu Viorel PD-L DA
191. Radan Mihai Minoritati DA
192. Rogin Marius PD-L DA
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
194. Rus Ioan Aurel PRM DA
195. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PNL NU
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Sasu Ion PSD DA
200. Săniuță Marian-Florian PSD DA
201. Săpunaru Nini PNL NU
202. Sârb Gheorghe PSD DA
203. Sârbu Mugurel Liviu - DA
204. Scutaru Adrian George PNL NU
205. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
208. Sirețeanu Mihail PSD DA
209. Sóki Béla UDMR NU
210. Soporan Vasile Filip PSD DA
211. Stan Ioan PSD DA
212. Stan Ion PSD DA
213. Stanciu Anghel PSD -
214. Stănescu Cristian PRM DA
215. Stănescu Mircea PD-L DA
216. Stoica Ion - DA
217. Străchinaru Petre PD-L DA
218. Strungă Emil PNL NU
219. Szekely Levente Csaba UDMR NU
220. Șandru Marcela Lavinia - DA
221. Știrbeț Cornel PNL DA
222. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
223. Știucă Alecsandru PSD DA
224. Tabără Valeriu PD-L DA
225. Tamás Sándor UDMR Abținere
226. Tămagă Constantin PSD DA
227. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
228. Tărniceru Petru PSD DA
229. Teodorescu George Alin PSD DA
230. Timar Liviu PSD DA
231. Timiș Ioan PSD DA
232. Todoran Pavel PSD DA
233. Toma Florentina Marilena PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL NU
235. Toró Tiberiu UDMR DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL Abținere
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
242. Ujeniuc Dragoș PNL -
243. Ungureanu Petre PNL NU
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL -
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR NU
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
250. Vălean Adina Ioana PNL NU
251. Văsioiu Horia PD-L DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Voinea Florea PSD DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
256. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro