Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 422/2006 privind înființarea comunei Ocna de Jos, județul Harghita, prin reorganizarea comunei Praid
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:265 86 55 24 38 19 18 12 13
- voturi pentru (DA):234 82 54 2 37 19 15 12 13
- voturi împotrivă (NU):26 3 - 21 1 - 1 - -
- abțineri:3 - - 1 - - 2 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM NU
15. Baban Ștefan PRM NU
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen - DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Anca PD-L NU
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM NU
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD NU
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM NU
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM NU
73. Faina Constantin PC DA
74. Fenechiu Relu PNL DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian PC DA
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM NU
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghe Valeriu PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurescu Ion PSD DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Glăvan Ștefan PC DA
90. Godja Petru PSD DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
97. Hellvig Eduard Raul PC DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Hoinaru Marian PNL DA
100. Hrebenciuc Viorel PSD DA
101. Ifrim Mircea PRM DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PC DA
108. Iriza Marius PRM NU
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
115. Kovacs Attila UDMR DA
116. Lakatos Petru UDMR DA
117. Lambrino Radu PD-L DA
118. Lari-Iorga Leonida - DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM Abținere
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Meir Nati - DA
138. Merce Ilie PRM NU
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM NU
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Mitrea Miron Tudor PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
149. Mînzînă Ion PRM NU
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohora Tudor PSD DA
155. Moisoiu Adrian PRM NU
156. Moldovan Emil Radu PSD DA
157. Momanu Corneliu PNL DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nițulescu Teodor PRM NU
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Olarean Aurel PD-L DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Pascu Bogdan PC DA
178. Paveliu Marian Sorin PNL DA
179. Păun Nicolae Minoritati DA
180. Petrea Constantin PD-L DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Ponta Victor-Viorel PSD DA
183. Pop Claudiu Adrian PSD DA
184. Popa Cornel PNL DA
185. Popa Daniela PC DA
186. Popa Nicolae PC DA
187. Popescu Dan Ioan PSD DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL DA
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L DA
192. Preda Ion PNL DA
193. Pruteanu Vasile PNL DA
194. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
195. Pupeză Viorel PSD DA
196. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
197. Pușcaș Vasile PSD DA
198. Racoceanu Viorel PD-L DA
199. Radan Mihai Minoritati DA
200. Raicu Romeo Marius PD-L DA
201. Rogin Marius PD-L DA
202. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
203. Rus Ioan Aurel PRM NU
204. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
205. Sanda Victor PSD DA
206. Sandu Gabriel PNL DA
207. Sandu-Capră Mihai PNL DA
208. Sasu Ion PSD DA
209. Săniuță Marian-Florian PSD NU
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Sârb Gheorghe PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sirețeanu Mihail PSD NU
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stănescu Cristian PRM NU
224. Stănescu Mircea PD-L DA
225. Stoica Ion - DA
226. Străchinaru Petre PD-L DA
227. Strungă Emil PNL DA
228. Szekely Levente Csaba UDMR DA
229. Șandru Marcela Lavinia - DA
230. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
231. Știucă Alecsandru PSD -
232. Tabără Valeriu PD-L DA
233. Tamás Sándor UDMR DA
234. Tămagă Constantin PSD DA
235. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
236. Tărniceru Petru PSD DA
237. Teodorescu George Alin PSD DA
238. Timar Liviu PSD DA
239. Timiș Ioan PSD DA
240. Toma Florentina Marilena PSD DA
241. Toma Horia-Victor PNL DA
242. Toró Tiberiu UDMR DA
243. Tudor Constantin PC DA
244. Tudor Marcu PRM NU
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Țundrea Ioan PC Abținere
248. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
249. Ujeniuc Dragoș PNL DA
250. Ungureanu Petre PNL DA
251. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
252. Ursărescu Dorinel PNL DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Attila UDMR DA
255. Vasile Aurelia PSD DA
256. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
257. Vălean Adina Ioana PNL DA
258. Văsioiu Horia PD-L DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Voinea Florea PSD DA
262. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
263. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
264. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
265. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 3:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro