Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 426/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 20/2006 privind sprijinul direct al statului acordat producătorilor agricoli din sectorul vegetal în anul 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:268 85 57 24 42 18 17 13 12
- voturi pentru (DA):162 4 57 4 41 18 16 13 9
- voturi împotrivă (NU):83 80 - - 1 - - - 2
- abțineri:22 1 - 19 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM Abținere
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD NU
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD NU
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM Abținere
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD NU
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD NU
45. Chiș Filonaș PSD NU
46. Cindrea Ioan PSD NU
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD NU
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PSD NU
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD NU
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM Abținere
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD NU
62. Dorneanu Valer PSD NU
63. Dragomir Dumitru PRM Abținere
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - NU
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
69. Dumitriu Mihai PSD NU
70. Dumitru Ion PSD NU
71. Dușa Mircea PSD NU
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM -
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD NU
84. Georgescu Filip PSD NU
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghe Valeriu PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan PNL DA
89. Giurescu Ion PSD NU
90. Glăvan Ștefan PC DA
91. Godja Petru PSD NU
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Gubandru Aurel PSD NU
95. Gușă Cozmin Horea - Abținere
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoinaru Marian PNL DA
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD NU
105. Iordache Florin PSD NU
106. Iordache Grațiela Denisa PC DA
107. Iriza Marius PRM Abținere
108. Iustian Mircea Teodor PNL DA
109. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L DA
115. Lari-Iorga Leonida - DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Luchian Ion PNL DA
119. Macaleți Costică PSD NU
120. Magheru Paul PRM Abținere
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD NU
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PC DA
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD NU
127. Martin Eduard-Stelian PSD NU
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Matei Cătălin Lucian PSD NU
131. Mazăre Alexandru PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Meir Nati - DA
136. Merce Ilie PRM Abținere
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD NU
140. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
141. Mircea Costache PRM Abținere
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L DA
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
145. Mitrea Manuela PSD NU
146. Mitrea Miron Tudor PSD NU
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM Abținere
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD NU
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD NU
153. Mohora Tudor PSD NU
154. Moisoiu Adrian PRM Abținere
155. Moldovan Emil Radu PSD NU
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Nassar Rodica PSD NU
160. Năstase Adrian PSD NU
161. Nechita Aurel PSD NU
162. Nedelcu Gabriela PSD NU
163. Nica Dan PSD NU
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
166. Niță Constantin PSD NU
167. Nițulescu Teodor PRM DA
168. Nosa Iuliu PSD NU
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Olarean Aurel PD-L NU
171. Oltean Ioan PD-L DA
172. Olteanu Bogdan PNL DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pardău Dumitru PNL DA
176. Paveliu Marian Sorin PNL DA
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Petrea Constantin PD-L DA
179. Plumb Rovana PSD NU
180. Ponta Victor-Viorel PSD NU
181. Pop Claudiu Adrian PSD NU
182. Popa Cornel PNL DA
183. Popa Daniela PC DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD NU
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD NU
194. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
195. Pușcaș Vasile PSD NU
196. Racoceanu Viorel PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rădulescu Cristian PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
203. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
204. Sanda Victor PSD NU
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD NU
208. Săniuță Marian-Florian PSD NU
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârb Gheorghe PSD NU
211. Sârbu Marian PSD NU
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sirețeanu Mihail PSD NU
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD NU
220. Stan Ioan PSD NU
221. Stan Ion PSD NU
222. Stanciu Anghel PSD NU
223. Stănescu Cristian PRM Abținere
224. Stănescu Mircea PD-L DA
225. Stănișoară Mihai PD-L DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL DA
229. Szekely Levente Csaba UDMR DA
230. Șandru Marcela Lavinia - NU
231. Știrbeț Cornel PNL DA
232. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
233. Tabără Valeriu PD-L DA
234. Tamás Sándor UDMR DA
235. Tămagă Constantin PSD NU
236. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
237. Tărniceru Petru PSD NU
238. Teodorescu George Alin PSD NU
239. Timar Liviu PSD NU
240. Timiș Ioan PSD NU
241. Todoran Pavel PSD NU
242. Toma Florentina Marilena PSD NU
243. Toma Horia-Victor PNL DA
244. Toró Tiberiu UDMR DA
245. Tudor Constantin PC DA
246. Tudor Marcu PRM Abținere
247. Tudose Mihai PSD NU
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Țundrea Ioan PC DA
250. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
251. Ujeniuc Dragoș PNL DA
252. Ungureanu Petre PNL DA
253. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Attila UDMR DA
257. Vasile Aurelia PSD NU
258. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
259. Vălean Adina Ioana PNL DA
260. Văsioiu Horia PD-L DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD NU
262. Vlădoiu Aurel PSD NU
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Voinea Florea PSD NU
265. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
266. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
267. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
268. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 8:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro