Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 424/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 25/2006 pentru aprobarea nivelului sprijinului acordat producătorilor agricoli pentru achiziționarea de motorină în vederea efectuării lucrărilor agricole mecanizate de înființare și întreținere a unor culturi agricole ce se înființează în primăvara anului 2006, precum și pentru aprobarea suplimentării cu suma de 200 milioane lei(RON) a Programului "Dezvoltarea durabilă a sectorului vegetal, a sectorului zootehnic și piscico,l precum și alte programe pe care Ministerul Agriculturii, Pădurilor și Dezvoltării Rurale trebuie să le pună în aplicare"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:274 89 54 24 43 19 19 13 13
- voturi pentru (DA):179 - 54 23 42 19 19 12 10
- voturi împotrivă (NU):91 88 - 1 - - - - 2
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD NU
20. Băeșu George PSD NU
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD NU
25. Bivolaru Ioan PSD NU
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD NU
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD NU
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD NU
47. Chiș Filonaș PSD NU
48. Cindrea Ioan PSD NU
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cliveti Minodora PSD NU
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Anca PD-L DA
57. Constantinescu Viorel PSD NU
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD NU
60. Dan Iosif PSD NU
61. Diaconescu Marin PRM DA
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD NU
64. Dorneanu Valer PSD NU
65. Dragomir Dumitru PRM DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - NU
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD NU
72. Dumitru Ion PSD NU
73. Dușa Mircea PSD NU
74. Duțu Stelian PD-L DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Eserghep Gelil PRM DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD NU
87. Georgescu Filip PSD NU
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghe Valeriu PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Giurescu Ion PSD NU
93. Giurgiu Mircia - DA
94. Glăvan Ștefan PC DA
95. Godja Petru PSD NU
96. Gonțea Ion PD-L DA
97. Grigore Dan PD-L DA
98. Gubandru Aurel PSD NU
99. Gușă Cozmin Horea - Abținere
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Hanganu Romeo Octavian PC DA
102. Hellvig Eduard Raul PC DA
103. Hoban Ioan PNL DA
104. Hoinaru Marian PNL DA
105. Ifrim Mircea PRM DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PSD NU
110. Iordache Florin PSD NU
111. Iordache Grațiela Denisa PC DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lambrino Radu PD-L DA
122. Lari-Iorga Leonida - DA
123. Liga Dănuț PD-L DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Luchian Ion PNL DA
126. Macaleți Costică PSD NU
127. Magheru Paul PRM DA
128. Man Mircea PD-L DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD NU
130. Manolescu Oana Minoritati -
131. Manta Pantelimon PC DA
132. Marian Dan Mihai PNL DA
133. Marin Constantin PSD NU
134. Martin Eduard-Stelian PSD NU
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Cătălin Lucian PSD NU
138. Mazăre Alexandru PSD NU
139. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
140. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
141. Meir Nati - DA
142. Merce Ilie PRM DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Micula Cătălin PNL DA
145. Mihalache Sorin Dan PSD NU
146. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
147. Mircea Costache PRM DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Laurențiu PD-L DA
150. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
151. Mitrea Manuela PSD NU
152. Mitrea Miron Tudor PSD NU
153. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
154. Mînzînă Ion PRM DA
155. Mocanu Alexandru PD-L DA
156. Mocanu Vasile PSD NU
157. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
158. Mocioalcă Ion PSD NU
159. Mohora Tudor PSD NU
160. Moisoiu Adrian PRM DA
161. Moldovan Emil Radu PSD NU
162. Momanu Corneliu PNL DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru PD-L DA
165. Munteanu Ioan PSD NU
166. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
167. Nassar Rodica PSD NU
168. Năstase Adrian PSD NU
169. Nechita Aurel PSD NU
170. Nedelcu Gabriela PSD NU
171. Nica Dan PSD NU
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
174. Niță Constantin PSD NU
175. Nițulescu Teodor PRM DA
176. Nosa Iuliu PSD NU
177. Oancea Viorel PNL DA
178. Olarean Aurel PD-L DA
179. Oltean Ioan PD-L DA
180. Olteanu Bogdan PNL DA
181. Ovidenie Costel - DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pardău Dumitru PNL DA
184. Pascu Bogdan PC DA
185. Paveliu Marian Sorin PNL DA
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Petrea Constantin PD-L DA
188. Plumb Rovana PSD NU
189. Ponta Victor-Viorel PSD NU
190. Pop Claudiu Adrian PSD NU
191. Popa Cornel PNL DA
192. Popa Daniela PC DA
193. Popa Nicolae PC DA
194. Popescu Dan Ioan PSD NU
195. Popescu Florin Aurelian PNL DA
196. Popescu Ionica Constanța PC DA
197. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
198. Preda Cezar-Florin PD-L DA
199. Preda Ion PNL DA
200. Pruteanu Vasile PNL DA
201. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
202. Pupeză Viorel PSD NU
203. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
204. Pușcaș Vasile PSD NU
205. Racoceanu Viorel PD-L DA
206. Raicu Romeo Marius PD-L DA
207. Rădulescu Cristian PD-L DA
208. Rogin Marius PD-L DA
209. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
210. Rus Ioan Aurel PRM NU
211. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
212. Sanda Victor PSD NU
213. Sandu Gabriel PNL DA
214. Sandu-Capră Mihai PNL DA
215. Sasu Ion PSD NU
216. Săniuță Marian-Florian PSD NU
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Sârb Gheorghe PSD NU
219. Sârbu Marian PSD NU
220. Sârbu Mugurel Liviu - DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
225. Sirețeanu Mihail PSD NU
226. Sóki Béla UDMR DA
227. Soporan Vasile Filip PSD NU
228. Stan Ioan PSD NU
229. Stan Ion PSD NU
230. Stanciu Anghel PSD NU
231. Stănescu Cristian PRM DA
232. Stănescu Mircea PD-L DA
233. Stănișoară Mihai PD-L DA
234. Stoica Ion - DA
235. Străchinaru Petre PD-L DA
236. Strungă Emil PNL DA
237. Szekely Levente Csaba UDMR DA
238. Șandru Marcela Lavinia - NU
239. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
240. Știucă Alecsandru PSD NU
241. Tabără Valeriu PD-L DA
242. Tamás Sándor UDMR DA
243. Tămagă Constantin PSD NU
244. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
245. Tărniceru Petru PSD NU
246. Teodorescu George Alin PSD NU
247. Timar Liviu PSD NU
248. Timiș Ioan PSD NU
249. Todoran Pavel PSD NU
250. Toma Florentina Marilena PSD NU
251. Toma Horia-Victor PNL DA
252. Toró Tiberiu UDMR DA
253. Tudor Constantin PC DA
254. Tudor Marcu PRM DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Țundrea Ioan PC DA
257. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
258. Ujeniuc Dragoș PNL DA
259. Ungureanu Petre PNL DA
260. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
261. Ursărescu Dorinel PNL DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Attila UDMR DA
264. Vasile Aurelia PSD NU
265. Vălean Adina Ioana PNL DA
266. Văsioiu Horia PD-L DA
267. Vlase Petru Gabriel PSD NU
268. Vlădoiu Aurel PSD NU
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Voinea Florea PSD NU
271. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
272. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
273. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
274. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 2:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro