Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
PL 406/2003 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2003 privind unele măsuri în vederea întăririi disciplinei financiare și a creșterii eficienței utilizării fondurilor în sistemul sanitar, precum și modificarea unor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:269 87 56 22 42 19 17 14 12
- voturi pentru (DA):265 84 56 22 42 19 17 14 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Cliveti Minodora PSD DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Anca PD-L DA
57. Constantinescu Viorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dan Iosif PSD DA
61. Diaconescu Marin PRM DA
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Dumitru PRM DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghe Valeriu PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Giurescu Ion PSD DA
93. Giurgiu Mircia - NU
94. Glăvan Ștefan PC DA
95. Godja Petru PSD DA
96. Gonțea Ion PD-L DA
97. Grigore Dan PD-L DA
98. Gubandru Aurel PSD DA
99. Gușă Cozmin Horea - DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Hanganu Romeo Octavian PC DA
102. Hellvig Eduard Raul PC DA
103. Hoban Ioan PNL DA
104. Hoinaru Marian PNL DA
105. Ifrim Mircea PRM DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PSD DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PC DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lambrino Radu PD-L DA
122. Lari-Iorga Leonida - DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Luchian Ion PNL DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Magheru Paul PRM DA
127. Man Mircea PD-L DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Manta Pantelimon PC DA
131. Marian Dan Mihai PNL DA
132. Marin Constantin PSD NU
133. Martin Eduard-Stelian PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Matei Cătălin Lucian PSD DA
137. Mazăre Alexandru PSD DA
138. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
139. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
140. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
141. Meir Nati - DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Micula Cătălin PNL DA
144. Mihalache Sorin Dan PSD DA
145. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
146. Mircea Costache PRM DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Laurențiu PD-L DA
149. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
152. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
153. Mînzînă Ion PRM DA
154. Mocanu Alexandru PD-L DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohora Tudor PSD DA
159. Moisoiu Adrian PRM DA
160. Moldovan Emil Radu PSD DA
161. Momanu Corneliu PNL DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Movilă Petru PD-L DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năstase Adrian PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Nedelcu Gabriela PSD DA
169. Nica Dan PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Nițulescu Teodor PRM DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oancea Viorel PNL DA
176. Olarean Aurel PD-L DA
177. Oltean Ioan PD-L DA
178. Olteanu Bogdan PNL DA
179. Ovidenie Costel - DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pardău Dumitru PNL DA
182. Paveliu Marian Sorin PNL DA
183. Păun Nicolae Minoritati DA
184. Petrea Constantin PD-L DA
185. Plumb Rovana PSD DA
186. Ponta Victor-Viorel PSD DA
187. Pop Claudiu Adrian PSD DA
188. Popa Cornel PNL DA
189. Popa Daniela PC DA
190. Popa Nicolae PC DA
191. Popescu Dan Ioan PSD DA
192. Popescu Florin Aurelian PNL DA
193. Popescu Ionica Constanța PC DA
194. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
195. Preda Cezar-Florin PD-L DA
196. Preda Ion PNL DA
197. Pruteanu Vasile PNL DA
198. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
199. Pupeză Viorel PSD DA
200. Racoceanu Viorel PD-L DA
201. Radan Mihai Minoritati DA
202. Raicu Romeo Marius PD-L DA
203. Rădulescu Cristian PD-L DA
204. Rogin Marius PD-L DA
205. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
206. Rus Ioan Aurel PRM DA
207. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
208. Sanda Victor PSD DA
209. Sandu Gabriel PNL DA
210. Sandu-Capră Mihai PNL DA
211. Sasu Ion PSD DA
212. Săniuță Marian-Florian PSD DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Sârb Gheorghe PSD DA
215. Sârbu Marian PSD DA
216. Sârbu Mugurel Liviu - DA
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
221. Sirețeanu Mihail PSD DA
222. Sóki Béla UDMR DA
223. Soporan Vasile Filip PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stănescu Cristian PRM DA
226. Stănescu Mircea PD-L DA
227. Stănișoară Mihai PD-L DA
228. Stoica Ion - DA
229. Străchinaru Petre PD-L DA
230. Strungă Emil PNL DA
231. Szekely Levente Csaba UDMR DA
232. Știrbeț Cornel PNL DA
233. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
234. Știucă Alecsandru PSD DA
235. Tabără Valeriu PD-L DA
236. Tamás Sándor UDMR DA
237. Tămagă Constantin PSD DA
238. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
239. Tărniceru Petru PSD DA
240. Teodorescu George Alin PSD DA
241. Timar Liviu PSD DA
242. Timiș Ioan PSD DA
243. Todoran Pavel PSD DA
244. Toma Florentina Marilena PSD DA
245. Toma Horia-Victor PNL DA
246. Toró Tiberiu UDMR DA
247. Tudor Constantin PC DA
248. Tudor Marcu PRM DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Țundrea Ioan PC DA
252. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
253. Ujeniuc Dragoș PNL DA
254. Ungureanu Petre PNL DA
255. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Attila UDMR DA
259. Vasile Aurelia PSD DA
260. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
261. Vălean Adina Ioana PNL DA
262. Văsioiu Horia PD-L DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Voinea Florea PSD DA
267. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
268. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
269. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 8:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro