Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2006 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2006, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
PL 407/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2006 privind reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:274 88 55 25 42 20 18 14 12
- voturi pentru (DA):270 85 55 24 42 20 18 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cliveti Minodora PSD DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Codîrlă Liviu PRM DA
57. Constantinescu Anca PD-L DA
58. Constantinescu Viorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dorneanu Valer PSD DA
66. Dragomir Dumitru PRM DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
69. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
70. Dumitrescu Liana Minoritati DA
71. Dumitrescu Zamfir - DA
72. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
73. Dumitriu Mihai PSD DA
74. Dumitru Ion PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Duțu Stelian PD-L DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Eserghep Gelil PRM NU
79. Faina Constantin PC DA
80. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Damian PC DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Găleteanu Monalisa PSD DA
89. Georgescu Filip PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PNL DA
91. Gheorghe Valeriu PNL DA
92. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
93. Ghișe Ioan PNL DA
94. Giurescu Ion PSD DA
95. Glăvan Ștefan PC DA
96. Godja Petru PSD DA
97. Gonțea Ion PD-L DA
98. Grigore Dan PD-L DA
99. Gubandru Aurel PSD DA
100. Gușă Cozmin Horea - DA
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Hanganu Romeo Octavian PC DA
103. Hellvig Eduard Raul PC DA
104. Hoban Ioan PNL DA
105. Hoinaru Marian PNL DA
106. Ifrim Mircea PRM DA
107. Igaș Traian Constantin PD-L DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
110. Ionescu Daniel PSD -
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iordache Grațiela Denisa PC DA
113. Iriza Marius PRM DA
114. Iustian Mircea Teodor PNL DA
115. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Lari-Iorga Leonida - DA
124. Liga Dănuț PD-L DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Luchian Ion PNL DA
127. Macaleți Costică PSD DA
128. Magheru Paul PRM DA
129. Man Mircea PD-L DA
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Manta Pantelimon PC DA
133. Marian Dan Mihai PNL DA
134. Marin Constantin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Cătălin Lucian PSD DA
138. Mazăre Alexandru PSD DA
139. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
140. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
141. Meir Nati - DA
142. Merce Ilie PRM DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Micula Cătălin PNL DA
145. Mihalache Sorin Dan PSD DA
146. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
147. Mircea Costache PRM DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Laurențiu PD-L DA
150. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
153. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
154. Mînzînă Ion PRM DA
155. Mocanu Alexandru PD-L DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohora Tudor PSD DA
160. Moisoiu Adrian PRM DA
161. Moldovan Emil Radu PSD DA
162. Momanu Corneliu PNL DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru PD-L DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năstase Adrian PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Nedelcu Gabriela PSD DA
170. Nica Dan PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
173. Niță Constantin PSD DA
174. Nițulescu Teodor PRM DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oancea Viorel PNL DA
177. Olarean Aurel PD-L DA
178. Oltean Ioan PD-L DA
179. Olteanu Bogdan PNL DA
180. Ovidenie Costel - DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paveliu Marian Sorin PNL DA
184. Păun Nicolae Minoritati DA
185. Petrea Constantin PD-L DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Claudiu Adrian PSD DA
189. Popa Cornel PNL DA
190. Popa Daniela PC DA
191. Popa Nicolae PC DA
192. Popescu Dan Ioan PSD DA
193. Popescu Florin Aurelian PNL DA
194. Popescu Ionica Constanța PC DA
195. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
196. Preda Cezar-Florin PD-L DA
197. Preda Ion PNL DA
198. Pruteanu Vasile PNL DA
199. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
200. Pupeză Viorel PSD DA
201. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
202. Pușcaș Vasile PSD DA
203. Racoceanu Viorel PD-L DA
204. Radan Mihai Minoritati DA
205. Raicu Romeo Marius PD-L DA
206. Rădulescu Cristian PD-L DA
207. Rogin Marius PD-L DA
208. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
209. Rus Ioan Aurel PRM DA
210. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
211. Sanda Victor PSD DA
212. Sandu Gabriel PNL DA
213. Sandu-Capră Mihai PNL DA
214. Sasu Ion PSD DA
215. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
216. Sârb Gheorghe PSD DA
217. Sârbu Marian PSD DA
218. Sârbu Mugurel Liviu - DA
219. Scutaru Adrian George PNL DA
220. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
223. Sirețeanu Mihail PSD DA
224. Sóki Béla UDMR DA
225. Soporan Vasile Filip PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stănescu Cristian PRM DA
229. Stănescu Mircea PD-L DA
230. Stănișoară Mihai PD-L DA
231. Stoica Ion - DA
232. Străchinaru Petre PD-L DA
233. Strungă Emil PNL DA
234. Szekely Levente Csaba UDMR DA
235. Șandru Marcela Lavinia - DA
236. Știrbeț Cornel PNL DA
237. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
238. Știucă Alecsandru PSD DA
239. Tabără Valeriu PD-L DA
240. Tamás Sándor UDMR DA
241. Tămagă Constantin PSD DA
242. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
243. Tărniceru Petru PSD DA
244. Teodorescu George Alin PSD DA
245. Timar Liviu PSD DA
246. Timiș Ioan PSD DA
247. Todoran Pavel PSD DA
248. Toma Florentina Marilena PSD DA
249. Toma Horia-Victor PNL DA
250. Toró Tiberiu UDMR DA
251. Tudor Constantin PC DA
252. Tudor Marcu PRM DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Țundrea Ioan PC DA
256. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
257. Ujeniuc Dragoș PNL DA
258. Ungureanu Petre PNL DA
259. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
260. Ursărescu Dorinel PNL DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Attila UDMR DA
263. Vasile Aurelia PSD DA
264. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
265. Vălean Adina Ioana PNL DA
266. Văsioiu Horia PD-L DA
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vlădoiu Aurel PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Voinea Florea PSD DA
271. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
272. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
273. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
274. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro