Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:54 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 27/2016 pentru completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:292 - 136 64 28 21 15 13 15
- voturi pentru (DA):217 - 136 3 28 21 15 - 14
- voturi împotrivă (NU):74 - - 60 - - - 13 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL NU
37. Bodea Marius PNL NU
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cherecheș Florica PNL NU
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
78. Cristache Cătălin PMP NU
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL NU
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Cupșa Ioan PNL NU
86. Dan Nicușor Daniel USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL NU
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL NU
118. Ghinea Cristian USR DA
119. Giugea Nicolae PNL NU
120. Goga Octavian PMP NU
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL NU
138. Ioniță Antoneta PNL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL NU
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL NU
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP NU
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL NU
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Niță Mihai ALDE DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL NU
181. Olteanu Daniel PNL NU
182. Oprea Dumitru PNL NU
183. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pau Radu - Adrian PSD DA
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Petrea Gabriel PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Pavel PNL NU
207. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
208. Preda Cezar-Florin PNL NU
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL NU
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
229. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
230. Sefer Cristian-George PMP NU
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Spânu Ion PSD DA
240. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
246. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
247. Suciu Matei PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șișcu George PNL NU
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL NU
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
258. Tabugan Ion PMP NU
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Tomac Eugen PMP NU
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Trușcă Constantin PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL NU
273. Varga Vasile PNL NU
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Vasilică Radu Costin PSD DA
277. Vass Levente UDMR DA
278. Văcaru Alin Vasile PSD DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vișan George-Gabriel PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL NU
283. Vîrză Mihăiță PSD DA
284. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
288. Vosganian Varujan ALDE DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zainea Cornel USR DA
291. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 17:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro