Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:57 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:57

Subiect vot: Pl-x 7/2016 - Propunerea legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.188/1999 privind Statutul functionarilor publici (Pl-x 7/2016)
Respingere PL 7/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.188/1999 privind Statutul funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:284 - 132 62 28 21 13 13 15
- voturi pentru (DA):215 - 132 2 28 20 13 6 14
- voturi împotrivă (NU):67 - - 60 - - - 7 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR -
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL NU
55. Cherecheș Viorica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP NU
68. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Costescu Manuel USR DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
73. Cristache Cătălin PMP DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Culeafă Mihai PNL NU
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Cupșa Ioan PNL NU
81. Dan Nicușor Daniel USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
88. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Durbacă Eugen ALDE DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghinea Cristian USR DA
113. Giugea Nicolae PNL NU
114. Goga Octavian PMP DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
122. Iacomi Iulian PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL NU
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL NU
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP NU
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neagu Nicolae PNL NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL NU
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL NU
173. Olteanu Daniel PNL NU
174. Oprea Dumitru PNL NU
175. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
176. Oros Nechita-Adrian PNL NU
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL NU
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pau Radu - Adrian PSD DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Pavel PNL NU
199. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
200. Preda Cezar-Florin PNL NU
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL NU
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL NU
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Alexandru PSD DA
219. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
220. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Sefer Cristian-George PMP NU
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
226. Simion Lucian-Eduard PSD DA
227. Simionca Ionuț PMP NU
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
230. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
235. Stancu Florinel PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
239. Suciu Matei PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șișcu George PNL NU
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL NU
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP NU
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Glad-Aurel PNL NU
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasile Daniel Minoritati DA
268. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vass Levente UDMR DA
271. Văcaru Alin Vasile PSD DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL NU
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR DA
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 12:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro