Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 873/2015 pentru modificarea Legii concediului paternal nr.210/1999
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:284 134 60 28 20 14 14 14
- voturi pentru (DA):181 133 1 - 20 13 1 13
- voturi împotrivă (NU):102 - 59 28 - 1 13 1
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PMP NU
17. Banias Mircea Marius ALDE NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP NU
68. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR NU
71. Costescu Manuel USR NU
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
73. Cristache Cătălin PMP NU
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Culeafă Mihai PNL NU
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL NU
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
87. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
88. Drulă Cătălin USR NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Durbacă Eugen ALDE DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL NU
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Gheorghiu Bogdan PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghinea Cristian USR NU
114. Giugea Nicolae PNL NU
115. Goga Octavian PMP DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL NU
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP NU
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Movilă Petru PMP NU
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neagu Nicolae PNL NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL NU
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL NU
172. Olteanu Daniel PNL NU
173. Oprea Dumitru PNL NU
174. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
175. Oros Nechita-Adrian PNL NU
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL NU
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Plumb Rovana PSD DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR NU
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Pavel PNL NU
198. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
199. Preda Cezar-Florin PNL NU
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
204. Prună Cristina-Mădălina USR NU
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL NU
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL NU
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP NU
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP NU
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
238. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
239. Suciu Matei PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șișcu George PNL NU
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL NU
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
250. Tabugan Ion PMP NU
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP NU
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
264. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
265. Varga Glad-Aurel PNL NU
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile PSD DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL NU
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
280. Vosganian Varujan ALDE DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR NU
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 22:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro