Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:50 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:50

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 28/2016 pentru modificarea art.7 alin.(3) din Legea nr.102/2014 privind cimitirele, crematoriile umane și serviciile funerare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 137 63 29 20 15 14 15
- voturi pentru (DA):289 137 62 29 20 13 13 15
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - 2 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE NU
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Cupșa Ioan PNL DA
86. Dan Nicușor Daniel USR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
93. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
94. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
95. Drulă Cătălin USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dunava Costel Neculai PSD DA
98. Durbacă Eugen ALDE DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Fădor Angelica PNL DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Oana-Consuela PSD DA
106. Floroiu Ionel PSD DA
107. Furic Iarco Minoritati DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL DA
120. Ghinea Cristian USR DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Goga Octavian PMP DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lovin Dumitru ALDE NU
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Petrea Gabriel PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
230. Sefer Cristian-George PMP NU
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Matei PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tomac Eugen PMP DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR DA
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 4:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro