Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:59 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 132/2016 pentru modificarea art.4 din Legea concediului paternal nr.210/1999
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:288 136 59 28 21 15 14 15
- voturi pentru (DA):185 136 - - 21 14 - 14
- voturi împotrivă (NU):102 - 59 28 - - 14 1
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE Abținere
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL NU
35. Bodea Marius PNL NU
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL NU
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP NU
70. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR NU
73. Costescu Manuel USR NU
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
75. Cristache Cătălin PMP NU
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Culeafă Mihai PNL NU
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Cupșa Ioan PNL NU
83. Dan Nicușor Daniel USR NU
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL NU
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
90. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Durbacă Eugen ALDE DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL NU
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Tinel PNL NU
113. Gheorghiu Bogdan PNL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghinea Cristian USR NU
116. Giugea Nicolae PNL NU
117. Goga Octavian PMP NU
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Vasile PNL NU
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
125. Iacomi Iulian PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR NU
134. Ionescu George PNL NU
135. Ioniță Antoneta PNL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL NU
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL NU
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP NU
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP NU
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
164. Neagu Nicolae PNL NU
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL NU
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL NU
175. Olteanu Daniel PNL NU
176. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
177. Oros Nechita-Adrian PNL NU
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL NU
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR NU
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Pavel PNL NU
200. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
215. Roman Florin-Claudiu PNL NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL NU
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP NU
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP NU
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Suciu Matei PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șișcu George PNL NU
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL NU
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
253. Tabugan Ion PMP NU
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Todor Adrian PSD DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP NU
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Trușcă Constantin PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL NU
269. Varga Vasile PNL NU
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vass Levente UDMR DA
274. Văcaru Alin Vasile PSD DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL NU
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR NU
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 3:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro