Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 15:01 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 15:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 135/2016 pentru instituirea unor pachete alimentare sociale pentru elevii-cazuri sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 - 138 63 28 21 15 13 15
- voturi pentru (DA):253 - 136 57 - 20 14 13 13
- voturi împotrivă (NU):32 - - 3 28 - - - 1
- abțineri:8 - 2 3 - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE Abținere
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR NU
74. Costescu Manuel USR NU
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dan Nicușor Daniel USR NU
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL NU
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
91. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
92. Drulă Cătălin USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Durbacă Eugen ALDE DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
116. Ghinea Cristian USR NU
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Goga Octavian PMP DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iacomi Iulian PSD DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR NU
135. Ionescu George PNL DA
136. Ioniță Antoneta PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Lungu Tudorița PNL DA
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Mareș Mara PNL DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
163. Movilă Petru PMP DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Olteanu Daniel PNL DA
180. Oprea Dumitru PNL DA
181. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pau Radu - Adrian PSD DA
189. Păle Dănuț PSD DA
190. Petrea Gabriel PSD DA
191. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
192. Petric Octavian PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR NU
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR NU
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
215. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
216. Rădulescu Alexandru PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
241. Stancu Florinel PSD DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PMP DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tomac Eugen PMP DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL NU
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR NU
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro