Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 15:05 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 15:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 31/2016 privind modificarea art. 192 alin. (1) din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:285 - 131 64 28 21 15 11 15
- voturi pentru (DA):184 - 131 4 - 21 14 - 14
- voturi împotrivă (NU):68 - - 57 - - - 11 -
- abțineri:32 - - 3 28 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL NU
36. Bodea Marius PNL NU
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR Abținere
50. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL NU
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP NU
71. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
74. Costescu Manuel USR Abținere
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
76. Cristache Cătălin PMP NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL NU
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL NU
84. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
85. Dehelean Silviu USR Abținere
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL NU
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
93. Drulă Cătălin USR Abținere
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE -
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL NU
118. Ghinea Cristian USR Abținere
119. Giugea Nicolae PNL NU
120. Goga Octavian PMP NU
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
136. Ionescu George PNL NU
137. Ioniță Antoneta PNL NU
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL NU
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL NU
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL NU
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
160. Mocanu Adrian PMP NU
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mohaci Mihai PSD DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
164. Movilă Petru PMP NU
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
169. Neagu Nicolae PNL NU
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL NU
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL NU
178. Olteanu Daniel PNL NU
179. Oprea Dumitru PNL NU
180. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
181. Oros Nechita-Adrian PNL NU
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR Abținere
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Pavel PNL NU
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PNL NU
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
210. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL NU
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP NU
228. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
243. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
244. Suciu Matei PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șișcu George PNL NU
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL NU
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
256. Tabugan Ion PMP NU
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Trușcă Constantin PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
266. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
267. Varga Vasile PNL NU
268. Vasile Daniel Minoritati DA
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Văcaru Alin Vasile PSD DA
273. Velcea Nicolae PSD DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL NU
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR Abținere
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro