Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:19

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea locului de deputat al domnului Adrian Ionut Gadea (ca urmare a demisiei) (PH CD 7/2017).
PHC 7/2017 privind vacantarea locului de deputat al domnului Adrian Ionuț Gâdea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:290 137 59 28 21 16 14 15
- voturi pentru (DA):284 133 58 28 20 16 14 15
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:3 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD -
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD -
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD -
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Dan Nicușor Daniel USR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
93. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
94. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
95. Drulă Cătălin USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dunava Costel Neculai PSD DA
98. Durbacă Eugen ALDE DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Fădor Angelica PNL DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Oana-Consuela PSD DA
106. Floroiu Ionel PSD DA
107. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
108. Furic Iarco Minoritati DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL NU
120. Ghinea Cristian USR DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Goga Octavian PMP DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mocanu Adrian PMP DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Olteanu Daniel PNL DA
179. Oprea Dumitru PNL DA
180. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR DA
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Mihai Valentin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Matei PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șarapatin Elvira PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șișcu George PNL DA
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PMP DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Terea Ioan PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Todor Adrian PSD DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Tomac Eugen PMP DA
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasile Daniel Minoritati DA
274. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîrză Mihăiță PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zainea Cornel USR DA
289. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 15:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro