Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:20 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:20

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 8/2017).
PHC 8/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:298 143 62 28 21 15 14 15
- voturi pentru (DA):297 143 61 28 21 15 14 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Codreanu Constantin PMP DA
74. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
75. Cosma Andreea PSD DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Dan Nicușor Daniel USR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
94. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
95. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
96. Drulă Cătălin USR DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dunava Costel Neculai PSD DA
99. Durbacă Eugen ALDE DA
100. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Farago Petru UDMR DA
103. Fădor Angelica PNL DA
104. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Floroiu Ionel PSD DA
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
109. Furic Iarco Minoritati DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Camelia PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Georgescu Nicolae PSD DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghe Tinel PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghilea Găvrilă PNL DA
122. Ghinea Cristian USR DA
123. Giugea Nicolae PNL DA
124. Goga Octavian PMP DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Vasile PNL DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Huncă Mihaela PSD DA
131. Iacomi Iulian PSD DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Iftimie Neculai PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Ioniță Antoneta PNL DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
230. Sefer Cristian-George PMP DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stamatian Vasile-Florin PNL -
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Corneliu PSD DA
260. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PMP DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Terea Ioan PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Todor Adrian PSD DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Tomac Eugen PMP DA
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Trușcă Constantin PSD DA
271. Tudor Beatrice PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
277. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasile Daniel Minoritati DA
281. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vass Levente UDMR DA
284. Văcaru Alin Vasile PSD DA
285. Velcea Nicolae PSD DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vișan George-Gabriel PSD DA
288. Vîlceanu Dan PNL DA
289. Vîrză Mihăiță PSD DA
290. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vosganian Varujan ALDE DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zainea Cornel USR DA
297. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro