Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:21 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 600/2013 de modificarea a Ordonanței de urgență nr.195 din 12 decembrie 2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 143 61 28 21 16 11 15
- voturi pentru (DA):231 142 - 28 21 16 10 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - -
- abțineri:61 - 59 - - - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Cherecheș Viorica PNL Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR DA
73. Costescu Manuel USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Culeafă Mihai PNL Abținere
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Dan Nicușor Daniel USR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
90. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Durbacă Eugen ALDE DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL Abținere
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD -
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Tinel PNL Abținere
114. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
117. Ghinea Cristian USR DA
118. Giugea Nicolae PNL Abținere
119. Goga Octavian PMP DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL Abținere
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Iacomi Iulian PSD DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL Abținere
136. Ioniță Antoneta PNL Abținere
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Lungu Tudorița PNL Abținere
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL Abținere
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mocanu Adrian PMP DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neagu Nicolae PNL Abținere
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL Abținere
178. Olteanu Daniel PNL Abținere
179. Oprea Dumitru PNL Abținere
180. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
181. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL Abținere
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR DA
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Pavel PNL Abținere
204. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
205. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL Abținere
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP Abținere
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL Abținere
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL Abținere
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP DA
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Trușcă Constantin PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL Abținere
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL Abținere
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL Abținere
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR DA
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 7:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro