Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:24 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 51/2016 pentru modificarea și completarea art.684 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:298 143 63 29 21 15 12 15
- voturi pentru (DA):282 142 60 28 21 15 1 15
- voturi împotrivă (NU):11 - - - - - 11 -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL Abținere
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL -
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Fădor Angelica PNL DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghilea Găvrilă PNL DA
119. Ghinea Cristian USR DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Goga Octavian PMP DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Iftimie Neculai PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Lazăr Sorin PSD DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP NU
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR DA
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
218. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP NU
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP NU
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Corneliu PSD DA
260. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PMP NU
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Terea Ioan PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD -
266. Todor Adrian PSD DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Tomac Eugen PMP NU
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Trușcă Constantin PSD DA
271. Tudor Beatrice PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
277. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasile Daniel Minoritati DA
281. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vass Levente UDMR DA
284. Văcaru Alin Vasile PSD DA
285. Velcea Nicolae PSD DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vișan George-Gabriel PSD DA
288. Vîlceanu Dan PNL DA
289. Vîrză Mihăiță PSD DA
290. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vosganian Varujan ALDE DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zainea Cornel USR -
297. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro