Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:26 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:26

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 254/2014 privind medicina școlară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:299 143 62 28 21 16 14 15
- voturi pentru (DA):278 141 62 26 20 15 - 14
- voturi împotrivă (NU):16 1 - 2 - - 13 -
- abțineri:4 1 - - 1 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD NU
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE Abținere
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP NU
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Fădor Angelica PNL DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
107. Furic Iarco Minoritati DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL DA
120. Ghinea Cristian USR NU
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Goga Octavian PMP NU
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP NU
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Olteanu Daniel PNL DA
184. Oprea Dumitru PNL DA
185. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
201. Plumb Rovana PSD DA
202. Pop Andrei PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Pop Tudor Rareș USR DA
205. Popa Florin PSD DA
206. Popa Mihai Valentin PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD DA
214. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
215. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina USR DA
217. Radu Anișoara PSD DA
218. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
221. Rădulescu Alexandru PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Romanescu Cristinel PNL DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Alexandru PSD DA
230. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
231. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
232. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
233. Sefer Cristian-George PMP NU
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Simion Lucian-Eduard PSD DA
237. Simionca Ionuț PMP NU
238. Simonis Alfred - Robert PSD DA
239. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
240. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Spânu Ion PSD DA
243. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
244. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
245. Stancu Florinel PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Matei PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șarapatin Elvira PSD DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șotcan Theodora PSD DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Corneliu PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion PMP NU
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Terea Ioan PSD DA
266. Tîlvăr Angel PSD DA
267. Todor Adrian PSD DA
268. Toma Ilie PSD DA
269. Tomac Eugen PMP -
270. Tripa Florin-Dan PSD DA
271. Trușcă Constantin PSD DA
272. Tudor Beatrice PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL DA
275. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
278. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasile Daniel Minoritati DA
282. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
283. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
284. Vass Levente UDMR Abținere
285. Văcaru Alin Vasile PSD DA
286. Velcea Nicolae PSD DA
287. Vexler Silviu Minoritati DA
288. Vișan George-Gabriel PSD DA
289. Vîlceanu Dan PNL DA
290. Vîrză Mihăiță PSD DA
291. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vosganian Varujan ALDE DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zainea Cornel USR DA
298. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro