Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:28 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 172/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:297 142 61 29 20 16 14 15
- voturi pentru (DA):282 142 60 29 20 16 1 14
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - 10 -
- abțineri:5 - 1 - - - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP NU
71. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Dan Nicușor Daniel USR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghilea Găvrilă PNL DA
119. Ghinea Cristian USR DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Goga Octavian PMP NU
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Iftimie Neculai PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Lazăr Sorin PSD DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP Abținere
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pau Radu - Adrian PSD DA
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Petrea Gabriel PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR DA
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP Abținere
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP Abținere
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Corneliu PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PMP DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Terea Ioan PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Tomac Eugen PMP NU
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Trușcă Constantin PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasile Daniel Minoritati DA
280. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vass Levente UDMR DA
283. Văcaru Alin Vasile PSD DA
284. Velcea Nicolae PSD DA
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vișan George-Gabriel PSD DA
287. Vîlceanu Dan PNL DA
288. Vîrză Mihăiță PSD DA
289. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vosganian Varujan ALDE DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zainea Cornel USR DA
296. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 10:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro