Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:32 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 417/2015 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:296 140 62 29 20 16 14 15
- voturi pentru (DA):199 139 - 29 1 16 1 13
- voturi împotrivă (NU):94 - 61 - 19 - 13 1
- abțineri:3 1 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR NU
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR NU
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL NU
37. Bodea Marius PNL NU
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL NU
61. Cherecheș Viorica PNL NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
78. Cristache Cătălin PMP NU
79. Csép Éva-Andrea UDMR NU
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL NU
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL NU
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR NU
100. Farago Petru UDMR NU
101. Fădor Angelica PNL NU
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati NU
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
115. Gheorghe Tinel PNL NU
116. Gheorghiu Bogdan PNL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghinea Cristian USR DA
119. Giugea Nicolae PNL NU
120. Goga Octavian PMP DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL NU
138. Ioniță Antoneta PNL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR NU
143. Korodi Attila UDMR NU
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL NU
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL NU
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP NU
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL NU
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL NU
182. Olteanu Daniel PNL NU
183. Oprea Dumitru PNL NU
184. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
185. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR DA
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL NU
208. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
209. Preda Cezar-Florin PNL NU
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL NU
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL NU
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
229. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
230. Sefer Cristian-George PMP NU
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR NU
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP NU
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
247. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Szabó Ödön UDMR NU
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șișcu George PNL NU
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL NU
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
261. Tabugan Ion PMP NU
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Terea Ioan PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Tomac Eugen PMP NU
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Trușcă Constantin PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Turcan Raluca PNL NU
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
273. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL NU
277. Varga Vasile PNL NU
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vass Levente UDMR NU
282. Văcaru Alin Vasile PSD DA
283. Velcea Nicolae PSD DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL NU
287. Vîrză Mihăiță PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
292. Vosganian Varujan ALDE DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zainea Cornel USR DA
295. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro