Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:32 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 115/2016 pentru modificarea și completarea art.42 din Legea nr.51/2006 - Legea serviciilor comunitare de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:297 141 63 29 21 16 12 15
- voturi pentru (DA):295 141 61 29 21 16 12 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Fădor Angelica PNL DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
107. Furic Iarco Minoritati DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL DA
120. Ghinea Cristian USR DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Goga Octavian PMP DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pop Andrei PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Pop Tudor Rareș USR DA
204. Popa Florin PSD DA
205. Popa Mihai Valentin PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
210. Preda Cezar-Florin PNL -
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD DA
213. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Radu Anișoara PSD DA
217. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
218. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion Lucian-Eduard PSD DA
236. Simionca Ionuț PMP DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
239. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Spânu Ion PSD DA
242. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
243. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
244. Stancu Florinel PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Matei PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șarapatin Elvira PSD DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Corneliu PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PMP DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Terea Ioan PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Tomac Eugen PMP DA
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Trușcă Constantin PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasile Daniel Minoritati DA
280. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vass Levente UDMR DA
283. Văcaru Alin Vasile PSD DA
284. Velcea Nicolae PSD DA
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vișan George-Gabriel PSD DA
287. Vîlceanu Dan PNL DA
288. Vîrză Mihăiță PSD DA
289. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vosganian Varujan ALDE DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zainea Cornel USR DA
296. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 17:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro