Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:34 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:34

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 126/2016 privind completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:296 139 63 29 21 16 13 15
- voturi pentru (DA):265 139 62 - 21 15 13 15
- voturi împotrivă (NU):30 - 1 29 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR NU
75. Costescu Manuel USR NU
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR NU
85. Dehelean Silviu USR NU
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
94. Drulă Cătălin USR NU
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Fădor Angelica PNL DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
107. Furic Iarco Minoritati DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL DA
120. Ghinea Cristian USR NU
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Goga Octavian PMP DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR NU
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE -
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Petrea Gabriel PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR NU
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR NU
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
230. Sefer Cristian-George PMP DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Spânu Ion PSD DA
241. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șișcu George PNL DA
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tabugan Ion PMP DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Tomac Eugen PMP DA
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Trușcă Constantin PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vass Levente UDMR DA
282. Văcaru Alin Vasile PSD DA
283. Velcea Nicolae PSD DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Vîrză Mihăiță PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vosganian Varujan ALDE DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zainea Cornel USR NU
295. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro