Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:38 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:38

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 234/2016 pentru completarea art.188 al Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 140 62 27 21 16 14 15
- voturi pentru (DA):219 140 2 27 21 16 - 13
- voturi împotrivă (NU):73 - 59 - - - 14 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL NU
37. Bodea Marius PNL NU
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL NU
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
78. Cristache Cătălin PMP NU
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL NU
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Dan Nicușor Daniel USR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL NU
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Fădor Angelica PNL NU
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
107. Furic Iarco Minoritati DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
116. Gheorghe Tinel PNL NU
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghilea Găvrilă PNL NU
120. Ghinea Cristian USR DA
121. Giugea Nicolae PNL NU
122. Goga Octavian PMP NU
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL NU
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati -
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL NU
140. Ioniță Antoneta PNL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL NU
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL NU
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL NU
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP NU
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL NU
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL NU
182. Olteanu Daniel PNL NU
183. Oprea Dumitru PNL NU
184. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
185. Oros Nechita-Adrian PNL NU
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Pavel PNL NU
207. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
208. Preda Cezar-Florin PNL NU
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL NU
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL NU
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP NU
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP NU
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Spânu Ion PSD DA
240. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
246. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
247. Suciu Matei PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șișcu George PNL NU
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL NU
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
260. Tabugan Ion PMP NU
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Tomac Eugen PMP NU
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Trușcă Constantin PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL NU
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL NU
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR DA
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro